• Dolar Alış 7.5796TL
  • Dolar Satış 7.5493TL
  • Euro Alış 8.8341TL
  • Euro Satış 8.7989TL
Reklam
Reklam

BİR ZAMANLAR METHEDİLİYORDU

Reklam
, 0 Yorum

Aslen İran’lı olup Türk vatandaşlığına geçen ve bir zamanlar kendinden övgü ile bahsettiren iş adamı Reza Zarrab, ABD’de tutuklandıktan sonra devam eden sorgulamasının son aşamasına gelindiğinde itirafçılığı kabul ettiği, çok net şekilde aydınlığa kavuştu ve yapılan açıklamalara göre, kardeşini de itirafçı konumuna taşıyıp onu da kurtarmaya çalışan Zarrab, artık ABD’nin belirlediği jüri üyelerinin huzuruna sanık olarak değil, tanık olarak çıkmış olacak.

Türk vatandaşı olduğu için kendine sahip çıkılan Zarrab’ın itirafçı olmanın yanı sıra bir de “Türkiye aleyhine iftiracı olmaya zorlandığı” ifadeleri,  şahıs için daha önceden sıralanan söylemleri de kamu oyumuzun gündemine taşımış bulunuyor.

Zarrab’ın itirafçılığına MHP lideri sayın Bahçeli de büyük tepki gösterdi. “Zarrab denilen şarlatan ABD’nin kendi kanunlarına göre suç işlediyse yargılansın ve hak ettiği cezaya çarptırılsın..” derken, Türkiye’de işediği bir suç varsa, delilleri ile birlikte Türkiye’ye iadesinin gerektiğine de vurgu yaparak; “Cezası verildikten sonra Türk vatandaşlığından çıkarılmalıdır..” seslendirmesinde bulundu. Bu değerlendirmeye değinen bazı hemşerilerimiz; “Türk vatandaşlığına alınacaklar için bundan böyle osun çok dikkatli olmak gerekir..” diye görüş belirttiler.

Bakalım; Zarrab itirafçılığının yanı sıra iftiracılık yapacak mı? Kamu oyumuz bu konudaki gelişmeleri dikkate izliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN