• Dolar Alış 7.9432TL
  • Dolar Satış 7.9115TL
  • Euro Alış 9.4266TL
  • Euro Satış 9.3890TL
Reklam
Reklam

BİSİKLET TERÖRÜ NE ZAMAN ÖNLENECEK?

marhaba
Reklam
, 0 Yorum

Son aylarda Güres Caddesini istila eden seyyar satıcılara yönelik olarak Siirt Belediyesi zabıta ekipleri el atmaya başladı.  Zabıta ekipleri seyyar satıcılara yoğun denetimler yapılmaya başlandı. Son birkaç günden beri seyyar satıcıların sayısı büyük ölçüde azalmış durumda.

Bu durum hem caddeyi kullanan yayalar hem de bu cadde üzerinde faaliyet gösteren esnaf ve tüccarlar açısından çok olumlu bir şey. Esnaf ve tüccarlar bu denetimlerin aralıksız bir şekilde sürdürülmesini istiyorlar.

Ancak bu caddenin sorunu bununla bitmiyor. Seyyar satıcıların yanı sıra bu caddeyi yürünmez kılan başka unsurlarda var. Bisiklet ve motosikletler. Tamamına yakını lokantacı ve fırıncıların çırağı daha doğrusu günümüz deyimiyle kuryeleri olan bu bisikletlilerinin tamamına yakını 18 yaş altı çocuklar.

Kendilerini bisiklet üzerinde gördükleri andan itibaren adeta havalara uçuyorlar. Son hızla vatandaşların son hızla bir yılan kıvraklığı geçip gidiyorlar. Kimseyi tanımıyorlar. Kimleri korkuttuklarına bakmadıkları gibi bazen de insanlara da çarpabiliyorlar. Her hafta küçük çaplı birkaç kaza meydana geliyor.

Özellikle elektrikli bisiklet ve motosikletler daha büyük bir tehlike oluşturuyor. Normal motosikletlerde motorun sesi duyulurken elektrikli olanların sesini en hassas kulaklar tarafından bile  işitilmiyor.

Daha önce de yazdım; bunların önlenmesi gerekiyor. İnsanlar daha çok korkmasın, hatta ufak tefek kazalarda yaşanmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN