• Dolar Alış 7.9432TL
  • Dolar Satış 7.9115TL
  • Euro Alış 9.4266TL
  • Euro Satış 9.3890TL
Reklam
Reklam

“BİZ, ÇALIŞTIRMAYIZ DEMİŞTİK”!!!

Reklam
, 0 Yorum

İstanbul’da, koronavirüs pandemisinde patlama yaşanınca 22 Ekim Perşembe günü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın başkanlığında bir toplantı düzenlenmişti. İSTANBUL’daki vaka sayısı Ankara’nın tam 5 katına çıkmış bulunuyor. Tabii, Sağlık Bakanlığının verilerine göre. Türk Tabipler Birliği “Sağlık Bakanlığının verdiği sayıyı beşle çarpmak lazım” demişti de!!!

Şu işe bakın ki, İstanbul’da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında yapılan acil durum toplantısına İstabul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu çağrılmamış.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Başkanlığında yapılan toplantıya İstanbul Valisi  Ali Yerlikaya, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, bakan yardımcıları, il sağlık müdürleri ile saha koordinatörleri ve başhekimler davet edildiği halde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun davet edilmemesi gerçekten de sözün tam anlamıyla bir skandaldır.

Değerlendirmeyi bir de şu açıdan yapalım. Toplantıya davetedilenlerin hepsi de ATANMIŞ olarak görev yapanlar cümlesindendir. Ekrem İmamoğlu ise 5 milyona yakın oy ile seçilmiş bir Belediye Başkanı. Yani, atanmışlar davet ediliyor (Bakanın kendisi de atanmışlar cümlesinden ya!) 5 milyona yakın oy almış olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun davet edilmesine gerek görülmüyor. İmamoğlu’na bu yapılan ne ilk, ne de son haksızlıktır. Aslında İmamoğlu’nun şahsında sadece ona oy veren 5 milyon seçmene değil, bütün İstanbul halkına hakaret edilmiştir. Çünkü  Belediye Başkanı olarak seçilmiş biri artık sadece kendisine oy verenlerin değil, bütün İstanbulluların Belediye Başkanıdır. Siz, AKP’lilerin yalnız kendilerini seçenlere MİLLET, kendilerine oy vermeyenlere (İLLET-ZİLLET) demelerine bakmayın. Gerçek demokrasilerde olan ve olması gereken budur.

Ekrem İmamoğlu, toplantıdan  İBB Sözcüsü Murat Ongun’un sosyal medyada dolaşan bir twetten öğrenmesiyle haberdar olmuş. Ongun, ‘Ekrem İmamoğlu’nun neden toplantıda bulunmadığı’ sorularına verdiği yanıt da sosyal medyada gündeme oturdu. “Başkan, toplantıya davet edilmedi. Haberimiz yok. Toplantıyı Bakan Koca’nın paylaşımıyla öğrendi.” Demiş.

Pandemi toplantısına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun çağrılmaması konusunda CHP’den yapılan açıklamada, Genel Merkez:

*İstanbul’da vaka sayısının Türkiye genelinin %40’ına ulaştığı resmen açıklanırken, alınacak tedbirle ilgili yapılan toplantıya İBB Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun çağırılmaması skandaldır.

Derken, CHP İstanbul İl başkanı Canan Kaftancıoğlu da yaşanan durumu  (Kirli siyaset) olarak yorumlayan
bir paylaşımda bulunarak yaşanan durumu ağır bir şekilde eleştirmiş.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini anımsayın. İlk seçimde az bir fardkla ipi göğüslemişken, İmamoğlu’na verilen mazbata iptal edilmiş, yapılan seçim tekrarında ise farkı 800 binler dolayına çıkararak, artık itiraza mahal kalmayan açık ara bir zaferle tekrar seçilmişti.

Ancak, yine hatırlardadır. AKP’li yetkililer daha iptal edilen ilk seçimden itibaren (SEÇİLSE BİLE ÇALIŞTIRMAYIZ!) demişlerdi. Bu AKP’liler, gerçekten de sözlerinin erleridirler. Adam 5 milyona yakın oy aldı ama, çalıştırmamak konusundaki kararlılıklarına diyecek yok. Mecliste çalıştırmıyorlar, bakanlıklarda çalıştırmıyorlar, yasalar çıkararak çalışma alanlarını daraltıyorlar. Büyük Şehir Belediye Başkanlığının uhdesindeki bir çok yetkileri elinden alarak, Valiliğe, ya da muhtelif bakanlıklara, genel müdürlüklere devrediyorlar.

Ama bu bir gerçektir ki, AKP’liler ne yaparlarsa yapsınlar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını bir daha geri alamayacaklar. Bugün, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bir bahane uydurularak yenilenmesi yoluna gidilirse, inanın ki, 800 bin olan fark 2-3 milyona çıkacaktır. Hem unutulmasın ki, (İstanbul’u alan, Türkiye’yi de alır) tespiti onlara aittir!

TAŞLAMALAR

ATANMIŞLAR ÇAĞRILIR

SEÇİLMİŞLER ÇAĞRILMAZ

DEMOKRASİ DEDİĞİN

REJİMDE BUNLAR OLMAZ

EKREM İMAMOĞLU’NA

AMBARGO UYGULANIR

BU AMBARGO GERÇEKTE

İSTANBUL HALKINADIR

BEŞ MİLYON OY ALANI

ÇAĞIRMAZLAR NE HİKMET

ÇALIŞTIRMAM DEMİŞTİ

SEÇİLSE DE OL HAZRET

GERÇEKTEN DE ÖNÜNE

TAKOZLAR KONULMAKTA

TERS TEPİYOR BU TUTUM

SEÇMEN VATANDAŞLARDA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN