• Dolar Alış 7.9039TL
  • Dolar Satış 7.8723TL
  • Euro Alış 9.2835TL
  • Euro Satış 9.2465TL
Reklam
Reklam

BİZDEN BİRİ; AHMET KÜLEKÇİ

Reklam
, 0 Yorum

Ahmet Külekçi, Trabzonlu bir gazeteci ve çok ulvi bir uğraşı var. İçişleri Bakanlığı adına kardeşlik projelerini yürütüyor.  Hakkari, Şırnak, Batman, Mardin, Bitlis, Muş ve Siirt demeden Doğu ve Güneydoğuda bulunan bütün illeri ziyaret ediyor. Adım-adım bölgeyi geziyor, Yetkililerle görüşüyor, sivil toplum örgütlerinin görüşünü alıyor ve en önemlisi vatandaşın arasına inerek toplumun her kesimi ile birebir görüşmeler yapıyor. Bölgede uygulanabilecek projeleri  tespit ederek gerekli altyapıyı hazırladıktan sonra da uygulamaya koyuyor.

Siirt’te düzenlenen Hamsi Festivalinin mimarlarından biri de o. Nisan ayında Trabzon’da yapılması planlanan fıstık festivalinde de onun harcı olacak. Bölge genelinde uygulanan diğer bir çok projede olduğu gibi.

Evet Ahmet Külekçi bir Trabzonlu.  Ama o aslında bizden biri. Bizden biri tanımlamasını hak edecek kadar bizi tanıyan ve bilen bir isim. Sıcak, hoşgörülü. Kimin ne olduğunu, neyin ne anlama gelebileceğini hemen bilebilecek, karşısındaki insana anlayabileceği dilden hitap edebilecek  kadar zeki ve deneyimli bir insan.

Meslekte geçirdiği yılları dolu-dolu geçirmiş bir meslektaşımız. Konuştuğu insana güven veren, onlara onlardan birisi olduğu duygusunun yerleşmesini sağlayan sıcak bir yapıya sahip. Karşısındakini  bedenen ve ruhen dinliyor ve anlıyor. Yapı itibariyle tam da İsmail Fakirullah Hazretlerinin meşhur sözüne uygun yapısı var.Hatırlayalım, ne diyordu İsmail Fakirullah Hazretleri “Anlarsa uzağım yakınımdır, anlamazsa yakınım uzağımdır.” Tam da Ahmet Külekçi’nin tarifini yapan  özlü bir cümle. Ahmet Külekçi her zaman aramızda değil, ama aramızdaki birçok insandan çok daha fazla şekilde bu şehri biliyor ve bu ilin insanını tanıyor.

Ahmet Külekçi, bugünlerde aramızda ve yeni projeleri planlamak üzere gelmiş bulunuyor. Kendisine hoş geldin diyor ve bu projeleri sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN