• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

“BİZLERE NE DİYECEKLER?”

Reklam
, 0 Yorum

Seçmen vatandaşlarımızın oyları ile yüce makamlara ulaşma hedefini güdenler, 24 Haziran’da yapılacak milletvekili seçimlerinde aday adaylık için başvuruda bulundukları siyasi partilerde, saptanacak aday listelerinin kazanma şansı olan sıralamasında yer almanın uğraşı içindeydiler ve dün akşam, bu uğraşları sonlanmış oldu. Aday listelerine girenler, kısa bir zaman dilimi içinde seçmenlerin oylarını almak için kollarını sıvayacaklar ve 23 Haziran’a kadar bu gayretlerini sürdüreceklerdir.

Önemli sorunların yaşandığı ve son zamanlarda Liramızın Dolar karşısındaki akıl almaz küçülüşü nedeni ile refahsızlık boyutlarının büyüdüğü bir ortamda gerçekleştirilecek olan milletvekili genel seçiminden söz eden bazı vatandaşlarımız: “Siyasi partilerdeki aday listelerine girme yarışı son buldu. Şimdi aday olanlar ve özellikle listelerin kazanma şansı bulunan sıralarında yer alanlar bizlerin kapısını çalarak oylarımızı isteyecekler. Siyasi parti genel başkanları yanı sıra etraflarındaki söz sahibi bulunanların, bir takım kriterlerle kendi kriterlerine göre şekillendirdikleri listeler önümüze konularak, hadi bunlardan birine oy verin denilecek ve bizler de kendimize göre bir tercih yapacağız. Yani, aradığımız kriterlerin yıllardan beri önemsenmediğinin idrakinde olmakla birlikte  vatandaşlık görevimizi yerine getireceğiz.  Ancak yine de oylarımızı isteyecek olanların bize ne diyeceklerini çok merak ediyoruz. Ülkenin her yerinde işsizlik sorunu olmakla birlikte, en çok işsizlik ilimizdedir. Paramızın değeri kalmadı ve her geçen gün daha da fakirleşiyoruz. Milli gelir dağılımındaki adaletsizlik devam ediyor ve ücret dengesizliğinde büyük bir mağduriyet yaşanıyor. Bizlerden oy istenirken bu durumlara nasıl girdiğimizin geçerli bir izahı yapılabilecek mi, ya da yürek dağlayan durumların giderilmesini sağlayabilecek gerçekçi önlemler için bizlere güven verebilecekler mi?…”  demektedirler.

Milletin vekilliğine talip olanlar, ülkemizin içinde bulunduğu ahval ve şerait nedeniyle seçmenleri ikna etmekte zorlanacaklar sanırım. Çünkü, gerçekten ülkemizin çözüm bekleyen önemli sorunları ve halkımızın el atılmasını istedikleri önemli beklentileri vardır. Bu bakımdan, vekilliğe talip olanlar en azından; “Seçmenlerimize vermediğimiz hiçbir hakkı kendimize tanımayacağız..” taahhüdünde bulunmalıdırlar diyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN