• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

BÖL, PARÇALA VE YÖNET!!!

Reklam
, 0 Yorum

AKP ve MHP Koalisyonu, Türkiye Barolar Birliğini neden parçalamak istiyor. Gayet basit, (BÖL, PARÇALA VE YÖNET) taktiği uygulamak için. Çoklu baro sisteminin amacı bu! Mevcut durumuyla Türkiye Barolar Birliğine söz geçiremeyen iktidar, küçük barolar oluşturarak kanca atmak peşinde. Türkiye Barolar Birliğini halledebilirse, sırada Türk Tabipler Birliği, Türk Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği, Türk Eczacılar Birliği gibi söz geçiremediği ve kontrol altına alamadığı önemli kurumlar var.

Dikkat ediyor musunuz, AKP iktidarına karşı diklenenler, hep yüksek kaliteli barolar, aydın insanların oluşturduğu birlikler, odalar! Hani, bir AKP’linin “Tahsilli insanların sayıları arttıkça, AKP’nin oyları düşmekte” diyerek feryat etmesi boşuna değildir. Gerçekten de,  AYDIN olarak bilinen kesimin AKP iktidarına karşı olduğu bir gerçektir. AKP, genelde tahsilsiz, az tahsilli ve mütedeyyin görünümlü kesimleri etkileyebilmekte. Kişilerin tahsil düzeyi arttıkça, AKP iktidarına karşı olmaları da kaçınılmaz oluyor. Siz bakmayın AKP içindeki yüksek tahsillilere. İnanın ki, onların çoğu da mevki, makam peşinde oldukları için böyle görünüyorlar. Bir muhalif rüzgâr esse, çoğu ayrılacaklar ama işin içinde mevki, makam, üleşme var…

Orta direk insanlarımız ise “Viran kalası hanede evlad-ı iyal var” kabilinden davranmakta, başlarına bir haller gelmesin korkusuyla, iktidarla saf tutmaktadırlar.

Türkiye Barolar Birliğinin, çoklu barolara geçmek gibi bir talepleri yokken, neden ısrarla böyle bir sistemin getirilmesi isteniyor. Çoklu barolar sistemi gelirse ne olacak HALKÇI BAROLAR, AKÇI BAROLAR, ÜLKÜCÜ BAROLAR, CEMAATÇİ BAROLAR ve benzeri adlar altında kim bilir kaç baro ortaya çıkacak. Böyle bir duruma gelindiğini düşünün. Protokollerde baroları hangi baro temsil edecek! Barolar adına yapılan açıklamalar, bildiriler karmaşası yaşanmayacak mı! Bir baronun (AK) dediğine bir başka baro (KARA) demeyecek mi! İşte, amaçlanan da tam anlamıyla böyle durumların yaşanmasıdır. Baroları tek sesli olmaktan çıkararak, etkinliklerinin budanması!

Türkiye’de 110 binin üzerinde avukat bulunduğu belirtiliyor. Bunların 50 binden fazlası İstanbul’da bulunuyorlar. Hazırlandığı söylenen yasa teklifine göre, büyük illerde bir araya gelen her 5 bin kişi baro kurabilecek. Bu durumda, İstanbul’da baro sayısı 10’u bulabilecek. Küçük illerde ise durum daha da komik. Örnek olarak Siirt gibi bir yerde 30 avukat bir araya gelerek, kendi barolarını oluşturabilecekler. Yani Siirt gibi bir yerde bile kurulacak baro sayısı 5’i bulabilir.

Avukatların, diğer odalardan farklı bir durumları vardır. Çünkü Avukatlık, adalet sisteminin üç saç ayağından biridir. Çoklu baro sistemine geçilirse, bu ayak paramparça olacak, asıl darbeyi savunma alacak. Avukatlar arasında, sayıları az da olsa, çoklu baroya sıcak bakanlar vardır. Bunlar, genelde iktidar yanlısı avukatlardır. Son kararnamelerde birçok avukatın savcı ve hâkim olarak atandıkları, bu gibilerin genelde AKP teşkilâtında yer almış kimselerden oluştukları gerçeği dikkate alınırsa, çoklu baro isteyenlerin amaçları ortaya çıkmaktadır.

Avukatlara, naçizane tavsiyemiz, bölünmeyin, sizi bölmelerine izin vermeyin, Adaletin üç saç ayağından biri olan SAVUNMANIN PARÇALANMASINA YOL AÇMAYINIZ!!!

TAŞLAMALAR

TAKTİK AYNI TAKTİKTİR

(BÖL, PARÇALA VE YÖNET)

AVUKATLAR YEMEZLER

ZOKA YUTMAZLMAR ELBET

ÜÇ SAÇ AYAĞI VARDIR

ADALETİN BİL BUNLAR

SAVCILARLA, HÂKİMLER

VE BİR DE AVUKATLAR

AVUKATLAR, SAVUNMA

AYAĞIDIR BU BELLİ

SAVUNMA AYAĞINI

KIRMAKTIR HEDEFLERİ

ÇOKLU BARO SİSTEMİ

BİRLİĞİ PARÇALAMAK

AMACI TAŞIMAKTA

OYUNA GELMEYİN BAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN