• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

BOŞ HAVANDA SU DÖVMEK!

Reklam
, 0 Yorum

13 Kasım 2019 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında yapılan zirveden Türkiye olarak ne kazandık, ne elde ettik, doğrusu pek belli değil. AKP’nin yandaşları ikili görüşmenin sonuçlarını Türkiye lehine büyük bir zafer olarak yorumlarken, muhalefet tam aksini söylemekte ve Sayın Erdoğan’ın ABD’den elleri boş döndüğünü iddia etmektedirler.

Bu arada belirtmekte yarar var. ABD’nin Ortadoğu’yu karıştırmaya devam ettiği ve devam edeceği bellidir. Suriye’den çekileceği falan da yoktur. Ortadoğu’da bu zengin petrol yatakları varken ve petrol ABD’nin sevdasıyken, bu emperyalist gücün Ortadoğu’yu terketmesini beklemek hayâlden ibarettir. Ortadoğu halkları olarak birleşip de kovalım dersek bile, buna gücümüzün yetmeyeceği aşikârdır. Hele biz Müslüman geçinenler bir türlü akıllanmadık ve devamlı olarak ABD’nin oyunlarına geliyoruz, gelmeye de devam etmekteyiz. Bu bizimkisine (bile-bile lades olmak) derler.

Doğrusunu isterseniz, ABD gezisinden bir fayda sağlandığı  kanaatinde değilim. Türkiye’nin bütün istemlerinin geri çevrildiği ortada. Ne FETÖ’YÜ alabildik, ne Trump’u Mazlum Kobani sevdasından vazgeçirebildik. Ne HALK BANKASI sorununu halledebildik, ne ABD Temsilciler Meclisinde Türkiye aleyhine alınan Ermeni Tehcirinin (SOYKIRIM) olduğu kararının senatoda değiştirileceğine dair bir söz aldık. Ne S -400’ onaylatabildik. Ne de parasını ödediğimiz F-35’i alabildik. Sözün özü, (BOŞ HAVANDA SU DÖVDÜK) geldik!

ANEKDOT

Sovyetler Birliğinin etkin dönemlerinde birliğe dahil bir ülkenin başkanı, Rusya ile olan ilişkilerini şöyle açıklamış:

-Biz onlara bedava petrol veriyoruz, onlar bize silah satıyorlar!

Bugün için de değişen pek bir şey yok! ABD’nin de, Rusya’nın da yaptığı bu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN