• Dolar Alış 7.7763TL
  • Dolar Satış 7.7453TL
  • Euro Alış 9.0566TL
  • Euro Satış 9.0205TL
Reklam
Reklam

BOZDURANLARIN KARAMSARLIĞI

Reklam
, 0 Yorum

Ülkemizin büyümesini engellemek isteyenlerin ekonomimizi de hedef aldıklarının aksi iddia edilemez. Doların birdenbire yükselmeye başlamasının bu hedeflerden bir olduğu dikkate alınarak yastık altında tutulan Doların TL’ye dönüştürülmesi çağrısı yapılmış ve ilimizde de bu çağrıya kulak verenler olmuştu.

Yastık altında bulunan Dolarların TL’ye dönüştürülmesinde hedeflenen, bankalara bozdurulan paradan yararlanmak isteyecek girişimcilerin yeni istidam alanları oluşturmalarıydı ve geçen zaman dilimi içinde bu beklentiye yönelik adımlar atıldığı ise görülmedi. Dolar’daki yükselişin geçici  olduğu belirtiliyorsa ve kimi zaman Merkez  Bankası duruma müdahale ediyorsa da, değişen bir şey olmamakta ve Doları frenlemek mümkün olmamaktadır. Avuçlarındaki bir avuç Doları bozduran bazı hemşerilerimiz; “Biz, isabetli gördüğümüz çağrıya uyarak az da olsa elimizdeki Dolarları bozduk. Küçük tasarruf sahiplerinin başka illerimizde de aynı şekilde bir davranış içine girdikleri söyleniyor. Ne var ki, yastık altından çıkarılan dolarlar, arzulanan hedefi sağlamaktan uzak kaldı. Küçük tasarruf sahiplerinin TL’ye çevirdikleri Dolarlar,yeni istihdam anlarına dönüşmediğine göre,bozdurulanları birileri satın mı aldı diye düşünmeden edemiyoruz. Doğrusu, bu konuda bir araştırmanın yapılmasında yarar var…” diyorlar.

Dolar, son birkaç ay içinde çok kazandırdığına göre, hemşerilerimin bu düşüncelerine hak vermemek imkansızdır diyorum, Bir araştırısın bakalım,son aylar içinde döviz milyarderleri ne kadar kazandılar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN