• Dolar Alış 7.9039TL
  • Dolar Satış 7.8723TL
  • Euro Alış 9.2835TL
  • Euro Satış 9.2465TL
Reklam
Reklam

BRUNSON SERBEST KALACAK, DOLAR 5.70 TL’YE DÜŞECEK!

Reklam
, 0 Yorum

Piyasalar, 12 Ekim’de yapılacak olan  ABD’li Rahip Brunson’un mahkemesine kilitlenmiş bulunmakta. Büyük bir ihtimalle zaten ev hapsinde olan Rahip serbest kalacak ve Dolar kuru 5.70’e inecek.

Yatırım uzmanları gözlerini 12 Ekim tarihine dikmiş bulunuyorlar. Duruşmada. ABD ile ilişkilerde kriz yaratan ve doları azdıran Rahip Brunson davası görülecek. Brunson’ın bu duruşmada serbest kalması beklenirken uzmanlar doların 5.70’e ineceğini söylüyorlar.

Türkiye ile ABD arasında bir simge olan Rahip Brunson’un serbest bırakılması durumunda, dolar kuru olması gereken sınıra inecek. Bu işin uzmanları, bugün için ABD dolarının normalde 5.70 seviyelerde olması gerektiğini, bunun da Rahibin serbest bırakılmasıyla sağlanabileceğini vurgulamaktadırlar.

Türkiye ile ABD arasında birçok konularda görüş ayrılıkları yaşandığına dikkatler çekilirken, perde arkasında devam eden görüşmelerde bu konuların ele alındıkları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TBMM Genel Kurulunun açılışında ABD’ye sıcak mesajlar yollamasının da işlerin düzeleceğinin işaretleri olduğu vurgulanmakta.

Perdenin arkasında Türkiye’nin, Rusya ve İran ile yakınlaşmasının bulunduğuna dikkatler çekilirken, Rahip Brunson’un bu işin tuzu-biberi hükmünde olduğu belirtilmekte. Rahip Brunson davası serbest bırakılmasıyla sonuçlandığında beklenmedik bir gelişme olmazsa dolar kuru olması gerektiği gibi 5.70’ler seviyesine inecek.

Merkez Bankasının faizleri artırması ve yeni ekonomi programının açıklanması da dolar kurunun düşüş sebepleri arasında gösterilmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN