• Dolar Alış 7.5593TL
  • Dolar Satış 7.5292TL
  • Euro Alış 8.9590TL
  • Euro Satış 8.9232TL
Reklam
Reklam

BU BAYRAMDA EN FAZLA ELEŞTİRİLDİĞİMİZ KONU

Reklam
, 0 Yorum

Beraberinde uzun bir tatili de getiren Ramazan Bayramı geride bıraktık. Bayram tatili uzun olunca, iç turizmde hareketlilik meydana geldi. İnsanlar ya tatil yörelerine ya da yaşamlarını sürdürdükleri yerlerden doğup büyüdükleri kentlere ve ilçelere gittiler. Hem tatil yaptılar, hem anılarını tazelediler ve hem de sıla-i rahim yaptılar.

Türkiye’nin en fazla göç veren illeri arasında yer alan Siirt’te bundan nasibini aldı. Çeşitli nedenlerden dolayı yaşamlarını artık yurdun dört bir köşesinde sürdüren çok sayıda hemşerimiz bayram tatili için baba topraklarına geldi ve bunların bir bölümü ile görüşebilme ve hasret giderme imkanı buldum.

İki Siirtli bir araya geldiğinde doğal olarak konuşulacak konuların başında eski anılarla memleketin durumudur. Bu temaslarımda da bu oldu. Görüştüğüm hemşerilerimiz Siirt’in durumunu sordular. Yapılan ve yapılması planlanan yatırımlar hakkında bilgi almaya çalıştılar. Bende dilim döndüğünce bilgilerim oranında bu sorularına cevap vermeye çalıştım.

Herkesin üzerinde mutabık kaldığı birkaç ortak nokta yollarımızın durumu oldu. Hepsi bu kalitede bir yolun bu memlekete yakışmadığını ve bu yollarda seyahat eden vatandaşlarımızın adeta bir işkenceye tabi tutulmuş gibi olduklarını belirttiler. Bu kişilerin büyük bir çoğunluğu bu işte imhalı olan yetkililer kadar bizleri, yani basın mensuplarını suçladılar. Bizler bu gibi konuları yeteri kadar dile getirmiyoruz ithamını dile getirdiler. Hatta, çocukluk arkadaşım bir hemşerimiz gece yarısına doğru İzmir’den aradı ve aynı suçlamayı yöneltti.

Bu konuya da açıklık getirmeye çalıştım. Siirt basının artık temcit pilavı gibi olarak nitelendirebileceğimiz bir şekilde  ortalama ayda bir, belki de daha kısa bir sürede bu konuyu dile getirdiğini anlattım. Hatta üç ayda bir gerçekleştirilen il koordinasyon kurulu toplantılarının demirbaş konularının başında bu konunun geldiğini izah ettim. Bu konuda daha ayrıntılı bir bilgiye sahip olabilmeleri içinde arşivlerimizi taramalarını önerdim.

Bütün kurumlar ve kişiler gibi, Siirt basını olarak elbette bizim de eksikliklerimiz, yanlışlıklarımız, gözden kaçırdığımız konular olabilir. Ama yol konusu bunların arasında sayılamaz. Yolla ilgili yazılan yazılar ve yapılan televizyon programları eskilerin deyimiyle kocaman ansiklopedileri doldurur ve buna  bizi takip edenler şahittir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN