• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

BU ETHEM, BİZİM ETHEM!

Reklam
, 1 Yorum

2020 Mali yılı bütçe görüşmelerini Türkiye Büyük Millet Meclisinin kutsal çatısı altında yapılan canlı yayından takip ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları olarak, verdiğimiz vergilerin nerelere harcandığını öğrenmek hem bir hak, hem bir vazifedir. Ben de, bütçe görüşmeleri başladığından bu yana gazetedeki mesaim dışında bütün vaktimi televizyonun başında, bütçe ile ilgili olarak yapılan canlı yayını izlemekle geçiriyorum.

İşin gerçeği şu ki, bu bütçe görüşmelerinde Siirtli olarak göğsümü kabartan bir durum var. TBMM’nin kutsal çatısı altında bütçe görüşmeleri sırasında en çok adı geçen bir isim var ki, gerçekten göğsümü kabartmaktadır. Bir Siirtli hemşerimin adının meclisin kutsal çatısı altında defalarca yankılanmasından daha şeref verici ne olabilir. Siirtliler olarak, ne kadar iftihar etsek az değil mi!

Bütçe görüşmeleri tartışılırken, Türkiye’nin diğer 80 ilinden hiçbir şahsın adı, hemşerimiz büyük iş insanı Ethem Sancak kadar yankılanmamıştır.  Bundan daha gurur verici ne olabilir!

BMC’nin yönetim kurulu başkanı olmak yanında, Tank Palet Fabrikasını da satın alan ve bilahare Katar Emiri ile kendisi gibi deli olarak tanımladığı bir Karadenizli yiğidi de ortak ederek, Türkiye’nin silah sanayiine katkı sağlayacak olan Sayın Ethem Sancak’ın adının Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında defalarca yankılanmasından bir Siirtli olarak elbette büyük bir gurur duymaktayım.

İster Siirt’e TEK KURUŞLUK YATIRIM YAPMAMIŞ OLSUN! NE ÇIKAR! Zaman-zaman milletvekillerinin kavga ve dövüşlerine yol açan bizim Ethem’in  adının, soyadına lâyık bir şekilde MECLİS ÇATISI altında adeta bir SANCAK GİBİ dalgalanmasının gururu biz Siirtlilere yeter de artar bile. Hem zaten, Türkiye’ye yatırım demek, dolaylı olarak Siirt’e yatırım demek değil mi!

Bir zamanların hızlı solcusu ve ateisti iken Yüce Rabbimin izniyle hidayete ererek, sakal bırakan, defalarca hacca ve umreye giderek, tövbekâr olan Sayın Ethem Sancak’la Siirt halkı olarak övünmeyip de, kiminle övüneceğiz!

Leyla ile Mecnun misali Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a duyduğu büyük aşkı itiraf ederek, Hazret-i Mevlâna ve Hazret-i Şems arasındaki ilişkiye benzer bir ilişkilerinin olduğunu vurgulayan, sadece Siirt’in değil, Türkiye Cumhuriyetinin en büyük iş insanlarından biri olmak maharetini gösteren Sayın Ethem Sancak’ın, TBMM’nin kutsal çatısı altında mübarek adı yankılandıkça Siirtliler olarak inanın göğsümüz kabarmakta, böyle bir iş insanının Siirtli olmasından dolayı büyük bir gurur duyduğumuzu belirtmek durumundayız!

Yazımızı noktalarken, muhterem iş insanı hemşerimiz Sancak’a (YÜRÜ ETHEM, YÜRÜ, GÖNLÜNDE BU ERDOĞAN AŞKI VARKEN SENİ KİM TUTABİLİR!) diyerek, selâm ve saygılarımızı sunuyoruz!

TAŞLAMALAR

BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ

GAYET RENKLİ GEÇİYOR

KAVGALAR VE KÜFÜRLER

HAVADA UÇUŞUYOR

MHP, AKP’NİN

(HINK) DEYİCİSİ GİBİ

HATTA AKP’DEN DE

DAHA ÇOK HARARETLİ

BORÇ BÜTÇESİ BU BÜTÇE

İŞ YOK, AŞ YOK, HİZMET YOK

DİBE VURMUŞ GİBİDİR

HAZİNEDE MANGIR YOK

 NE EMEKLİ, NE İŞÇİ

VARDIR BİL BU BÜTÇEDE

HEDEF ZENGİNİ DAHA

ZENGİN YAPMAK YİNE DE

1 yorum “BU ETHEM, BİZİM ETHEM!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN