• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

BU KAVŞAKTA DAHA NE KADAR KAZA OLMASI BEKLENİYOR?

Reklam
, 0 Yorum

Her zaman belirttiğim gibi, kent olarak küçük-büyük birçok sorunla karşılaşıyoruz. Sanayileşme ve istihdam sorunun çözülmesi gibi “ha” deyince çözülemeyecek olan sorunlara bir diyeceğim yok. Bunların zamanla çözümünü beklemek çok doğal. Zaten aksini de yapmak mümkün değildir.

Ama bazıları var ki yerel çabalarla çözülebilecek durumda. Tam anlamıyla çözülemezse bile belirli bir iyileşme sağlanabilecek çalışmalar bunlar. İşte bu sorunlara güzel bir örnek; üniversite kavşağı. Yani Kurtalan yolunda, Siirt Üniversitesi Kezer Yerleşkesi ile havalimanı ve bazı köylere giden  kavşak.

Bu kavşakta meydana gelen kazaların haddi hesabı yok. Daha önceki gün orada meydana gelen kazada Azerbeycan uyruklu bir kız öğrenci, iki otomobilin karıştığı kazada, bir otomobilin çarpması sonucu yaralanmıştı. Olayın olduğu esnada oradan geçiyorduk. Bizzat kendim şahit oldum. Kızın durumu gözlerimin önünden gitmiyor ve gerçekten çok acı çekiyordu.

Hemen her ay  bu kavşakta birkaç tane kaza meydana geliyor olmasına rağmen, bir türlü düzenleme yapılmıyor. Edindiğim son bilgi, bu kavşakta düzenleme, yeni Kurtalan yolunun inşaatı esnasında yapılacak. Bu da iyimser tahminle bir yılı bulur, belki de geçer. Peki, o zamana kadar burada meydana gelecek kazalar ne olacak? Allah göstermesin ama, olası kazalarda yaralanacak veya yaşamını yitirecek insanların günahı ne? Geçici de olsa yapılacak bir düzenlemenin maliyeti varsa, bu kazalara karışan araçların bir maliyeti yok mu? Kimi perte çıkıyor, kimine de binlerce liralık bir masraf listesi çıkıyor.

Bu kavşağa hemen el atılması gerekiyor. On yıla yakın bir süreden beri bu kavşağın durumu yüzlerce defa dile getiriliyor. Artık geçici de olsa orada bir düzenleme yapılmalı ve bu kazaların önüne geçilmelidir. Bu geçici düzenleme hız kesicilerin konulması yoluyla mı olur, bir görevli bulundurmak yöntemi ile mi veya bir başka yöntemle mi olur. Ona da bu işin uzmanları karar verirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN