• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

BU NE AYAK!!!

Reklam
, 0 Yorum

FETÖ’NÜN siyasi ayağı polemiği son bulacak gibi görünmüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “FETÖ’nün siyasi ayağı” polemiği nedeniyle birbirlerini dava ettiler. 500 bin lira tazminat davası ile konu mahkemeye intikal etmiş bulunmakta. FETÖ’NÜN yerinde olsak, 500 bin TL tazminata karşı isyan ederdik. Öyle ya! Mübareğin ayağı 500 bin TL mi eder. O ayağı öpmek için 500 bin TL verenler bile varken!

Fetö’nün, elbette bir değil, birçok siyasi ayağı vardır. Her kim yok diyorsa, siyasi ayak (YOK) diyenin ta kendisidir. Hani şair Nedim’in bir kasidesinde:

Mest-i nâzım kim büyüttü böyle bî-pervâ seni
Kim yetiştirdi bu gûnâ servden bâlâ seni

Dediği gibi, FETÖYÜ BÜYÜTEN, YETİŞTİREN SİYASİ AYAKLAR OLMASAYDI, BÖYLESİNE GÜÇLENİR ASKERİYE’YE, ADLİYEYE, MÜLKEYEYE HÂKİM HALE GELEBİLİR MİYDİ!

Ama inanın ki, FETÖ’NÜN siyasi ayağını ortaya çıkarmak, daha doğrusu, ortaya çıkararak, hâkimlerin önlerine koymak asla mümkün olamayacaktır. Gerçekte, FETÖ’NÜN siyasi ayaklarını bilmeyen yok! Ancak, ispata muhtaç bir durum! Fetö’nün siyasi ayağını tartışmak, bir yerde milleti uyutmaktır.

Kemal Kılıçdaroğlu’nu, FETÖ’nün siyasi ayağı olmakla suçlayan Erdoğan:

-Bu şahıs son günlerde FETÖ’nün siyasi ayağı diye esip gürlemeye başladı. Kılıçdaroğlu bize çamur atmaya çalışırken elinde çamurla yakalanmıştır. FETÖ’nün en önemli siyasi ayağı bizatihi Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisi ve ekibidir.

FETÖ’yü suç örgütü olarak ilan eden ve o MGK kararının altında imzası olan benim. Baykal’ın yerine Kılıçdaroğlu’nun gelmesiyle CHP bu işin tam göbeğine yerleşmiştir. Seni oraya getiren FETÖ. Baykal’a kaset kumpasının savcısı FETÖ’den ihraç edildi.

Derken, Kemal Kılıçdaroğlu ise:

-Devletin kozmik odasını FETÖ unsurlarına kim açtı? Bir kişinin talimatı ile açıldı; Recep Tayyip Erdoğan. Devletin namusunu terör unsurlarına açan FETÖ’nün siyasi ayağıdır! Devletin sırlarını, kozmik odayı bir talimatla açtırmak vatan hainliği değil midir? FETÖ’nün siyasi ayağı aynı zamanda BOP’un Eşbaşkanı olan kişidir diyerek, Erdoğan’ı FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI olmakla itham etmekte!

Bu suçlamalar karşısında Merhum Nasrettin Hoca’nın (SEN DE HAKLISIN) fıkrasını anımsamamak mümkün mü.

ANEKDOT

Nasreddin Hoca, kadılık yaparken bir gün bir ahbabı burnundan soluyarak gelmiş. Hasmı için söylemediğini bırakmamış. Sonra:

–Hocam, Allah aşkına söyle, haklı değil miyim? demiş.

Hoca ne yapsın:

–Elbette, haklısın, demiş.

Ahbabı sinirleri yatışmış olarak gitmiş. Onun hemen arkasından hasmı gelmiş. Bu defa da o başlamış atıp tutmaya, yok bana şöyle, yok böyle yaptı demeye. Sonra o da   sormuş:

–Hocam sen söyle. Haklı değil miyim?

Hoca:

–Vallahi çok haklısın! demiş.

Adam da sakinleşerek gitmiş. Tüm bu kapının arkasından dinleyerek tanık olan Hoca’nın karısı bu işe şaşırmış kalmış.

Dayanamayarak sormuş:

-Hoca, ikisine de (HAKLISIN) dedin! Bu nasıl olur?

Nasreddin Hoca hanımının yüzüne bakarak:

–Hatun, sen de haklısın! demiş!

TAŞLAMALAR

BU SİYASİ AYAĞIN

TARTIŞMASI ÇOK UZAR

KİMLER KIZIYOR DERSEN

SİYASİ AYAK KIZAR

GERÇEKTE HEPSİ HAKLI

BUDUR İŞİN GERÇEĞİ

BİR DEĞİL ÇOK SİYASİ

AYAĞI VARDI BELLİ

KİM BÜYÜTTÜ FETÖYÜ

ÖYLESİNE Bİ PERVA

HAKİM OLMUŞTU BÜTÜN

KURUM-KURULUŞLARA

FETÖ’NÜN AYAĞINI

ÖPENLER BİLE VARDI

YIKADIĞI AYAĞIN

SUYUNU İÇİYORLARDI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN