• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

(BUNDA DA BOŞ YOK!)

Reklam
, 0 Yorum

Bir firma, ürettiği meşrubatların reklâmını yaparken, şişelerinin kapağında yine o içeceklerin kapaklarında (BİR ALANA, BİR BEDAVA) örneğinden hareketle vatandaşları kendi içeceklerinden almaya yönlendiriyor. Reklamın spotu ise (BUNDA DA BOŞ YOK!) şeklinde dillendirilmektedir. Reklamı izlediyseniz, bir ailenin tüm fertlerinin şişelerin kapaklarını açarlarken birbirlerine nispet yaparcasına nasıl da (BUNDA DA BOŞ YOK) diye büyük bir sevinç gösterisi sergilediklerine şahit olmuşsunuzdur. Kapağın altında çıkan ise sadece ve sadece bedava verilecek 1 litre içecek!
Ben yetkililerin yerinde olsam, böyle bir reklâmı hemen yasaklardım. Yahu, bu millet o kadar fakr-u zaruret içinde mi ki, bir şişe içecek için nerdeyse düğün dernek yapacak! Gerçekten, aileler şişe kapağında çıkan 1 litrelik meşrubata bu kadar seviniyorsa, bu fakirliğin boyutunun ciddiyetini ortaya koymak açısından önemlidir. Yani, Millet öyle bir hale getirilmiş ki, neredeyse bir şişenin kapağında çıkan 1 litrelik içecek için göbek atmadığı kalıyor.
Milletin fakr-u zaruret içinde olduğunu bilmesine biliyoruz ama bari teşhir edilmesine ve izleyen yabancılar varsa, rezil-rüsvay olmamıza yol açılmasın. (Bunda da boş yok) diyerek sahte sevinç çığlıkları atan ve reklamda rol alanları gördükçe ben bir vatandaş olarak, ülkemizin düştüğü hale bakarak utanıyorum!
ANEKDOT
Koyu Beşiktaş taraftarı olan samimi bir arkadaşım bana bir gün neden Beşiktaşlı olduğunun vurgusunu samimiyetle anlatarak şunları söyledi:
-Biliyor musun, ben nasıl Beşiktaşlı oldum. Çocukluk yıllarımda, ailem gerçekten çok zor durumdaydı. Sabaha yemek bulsak, öğleye yoktu; öğleye bulsak, akşama yoktu. Özellikle sabah kahvaltılarında peynir ve zeytin olduğu zaman adeta bayram ederdik. Sofrada zeytin ve peynir olmayınca zavallı anneme takılarak zeytinin siyahından ve peynirin beyazından kinaye olarak (ANNE, BEŞİKTAŞ YOK MU) derdim. İşte siyah-beyaz sevdası bende ta o zamanlar öyle doğdu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN