• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

BURNUMUZDAN, FİTİL FİTİL  GETİRİLEN  HİZMETLER…

Reklam
, 0 Yorum

Günümüze ulaşan anlamlı deyimlerden biri, “fitil fitil burnumuzdan getirmek” diye ifade edilmiş olanıdır ve birinin yaptığı haksızlığa isyan edip; “yaptığın bu haksızlığı burnundan fitil fitil getireceğim” diye dile getirilen tepkiye benzer sayısız örnekler verilebilir söz konusu deyim bağlamında.

Bu deyimin; ele alınan bir güzelliğin üzüntüye dönüşmesi anlamına geldiğini de belirtirken, Siirt’imizde hemşerilerimin sevinçlerini üzüntüye dönüştüren ve ilgililerin de malumu olan iki hizmeti, bir kere daha dile getirerek, bundan böyle olsun sevinç uyandıran güzelliklerin üzüntüye dönüşmemesi için duyarlı davranılması beklentisine dikkat çekmek isterim.

İlimizin “çıkmaz sokak” konumundan çıkması için ele alınan ulaşım hizmetlerinden biri 55 kilometrelik Siirt-Eruh yoludur ve söz konusu yolun yapımı 32 yıldır devam ettiği halde halen bitirilmiş değildir. Bu önemli yolun Eruh ilçemizden Şırnak ilimize uzanan bölümü de önem taşımaktadır. Bir diğer önemli ulaşım ağımız ise Siirt-Pervari-Van-Çatak yolu olup, yılı içinde ayrılmakta olan ödeneğini göz önünde bulundurduğumda, kaç yıl sonra tamamlanabileceği noktasında hiçbir tahminde bulunulamayacağı gerçeğini görmekten derin üzüntü duymaktayım ve bu üzüntüyü paylaşan değerli hemşerilerimi düşündüren bir başka hizmet, ilk ele alınan duble yollar arasında değerlendirilen Siirt-Kurtalan yolunun da halen bitirilmemiş olmasıdır. “Kamulaştırma sorunu vardı ve yapıldı deniliyor. İyi de niçin zorunlu bir kamulaştırma gerektiği halde, yıllar önce gereği yapılmadı. Siirt ile birlikte ele alınan tüm bölünmüş yollar tamamlanmışken, bizim yolumuzdaki çalışmaların halen sürdürülüyor olması, utanç verici bir durum değil mi?..” diye tepki gösteren hemşerilerim, elbette tepkilerinde yerden göğe kadar haklıdırlar.

Ele alınan güzel hizmetlerin uzun yıllar tamamlanmamaları, duyulan sevinci üzüntüye dönüştürüyor ve başka bir ifade ile ele alınan hizmetlerin burunlardan fitil fitil getirilmesine haklı olarak tepki yağıyor. İlgililerin, bu konuda bundan böyle olsun azami duyarlılık göstermeleri kaçınılmazlık arz etmektedir. 32 yıldır yapımı devam eden 55 kilometrelik Siirt-Eruh yolu tamamlandığında bu önemli hizmetin vatandaş nezdinde kıymeti harbiyesi olmayacaktır diyerek ilgililerin dikkatini çekiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN