• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

BÜYÜK HAYALİSTAN İSLÂM CUMHURİYETİ!!!

Reklam
, 0 Yorum

Aklı evvelin biri mi, bir şarlatan mı, yoksa bir meczup mu, diyelim! Çıkmış, bütün Müslümanları tek bayrak altında toplayacak bir devletin kurulmasından bahsediyor. Türkiye Cumhuriyetinin Bayrağı yerine bayrak belirliyor. İstanbul’u, kurulacak bu büyük İslam devletinin başkenti yapacağını söylüyor. Bu büyük İslam Devletinin resmi dili de Arapça olacakmış! Bütün bunlar tamamlandıktan sonra HAZRET-İ MEHDİ’NİN gelmesi beklenecekmiş. Hazret-i Mehdi elinde kılıç, Müslüman olmayanların, kelime-i şehadet getirmeyenlerin başlarını kesecekmiş!!!

Bu gibi kimseler yok çok ahmaktırlar, ya da hayal âlemleri oldukça geniştir. Yahu, biz 82 milyon nüfuslu adı Türkiye Cumhuriyeti olan ve yüzde 99’unun Müslüman olduğunu iddia ettiğimiz ülkenin insanlarını bile bir arada tutmakta zorlanırken, nüfusları 1,5-2 milyar olarak tahmin edilen dünyadaki tüm Müslümanları nasıl bir araya getirip, devlet kuracağız ve bir bayrak altında toplayacağız! Hayalciliğin daha doğru bir ifadeyle şarlatanlığın bu kadarına da pes doğrusu!!!

Böyle konuları dillendirmek, insanları (MEHDİ GELECEK!) diye avutmak bilinçli olarak yapılıyorsa, bu Müslümanları uyutma taktiğidir. Yok, gerçekten böyle düşünülüyorsa, bunun adına denilse, denilse HEZEYAN denilir. Bunu söyleyen lalettayin biri olsa gülüp geçeceğiz ya! Ancak, bu görüşleri dillendiren TSK’da general rütbesine kadar yükselmiş bir emekliyse ve hele-hele Cumhurbaşkanlığı makamının askeri danışmanlığını yaparken bu sözleri sarfetmiş biriyse, o zaman işin rengi değişir! Hani, şarlatanlığıyla öne çıkan FETÖ’DEN bu kişinin farkı, sözde yüksek tahsilli olması. FETÖ, ilkokul mezunu bile değildi ve ilkokul diplomasını hariçten almıştı!

Şunu kesin olarak bilmek gerekir ki, bütün Müslümanların bir araya geleceği bir devlet kurmak, hiçbir zaman için gerçekleşmesi mümkün olman ham  hayâlden ibarettir. Hem, Yüce ALLAH’IN da, Peygamber Efendimizin de bize böyle bir emirleri yoktur. Ne Kur’an-ı Kerim’de, ne de sahih olarak kabul edilen hâdis-i şeriflerde, bu konuda en ufak bir işaret bulamazsınız. Eğer böyle bir işaret olsaydı Osmanlı Devleti adını (Osmanlı İslam İmparatorluğu) diye koymaz mıydı!

Hem, İslam tarihi içinde 20. Yüzyıla kadar adının başına (İSLAM DEVLETİ) deyimini koymuş hiçbir devlet yoktur. Bu kandırmaca 20. Yüzyılda ortaya çıktı. Halklarına tahakküm etmek ve kendilerini ULULEMR olarak empoze ettirmek isteyenler, böyle bir yola girmeye tevessül etmiş olabilirler!

Açık ve net olarak söyleyelim. Adı Mehdi olan ve Müslümanları düştükleri zillet çukurundan çıkaracak biri yoktur ve böyle biri asla gelmeyecektir. Halkı Müslüman ülkeler, ALLAH’IN EMRİ OLAN MEŞVERETE (İSTİŞAREYE) önem veren yöneticiler seçerlerse, işleri ehline vermek işinde gereken hassasiyeti gösterirlerse, işte mehdiler o seçilmişlerdir!

Hem Hazret-i Ali’nin (Allah ondan razı olsun) buyurduğu gibi, DEVLETİN DİNİ ADALETTİR.

Sözün özü: Bu meczubun iddia ettiği gibi bütün Müslümanların tek Bayrak altında toplanacağı bir devlet de asla kurulamayacaktır. Ancak, rüyalarda gerçekleşebilecek böyle bir devletin adı olsa-olsa (BÜYÜK HAYALİSTAN İSLÂM CUMHURİYETİ) olur…

TAŞLAMALAR

DEVLETİN DİNİ TEKTİR

ADALETTİR, ADALET

DEVLET DİNSİZ DEMEKTİR

ADALET YOKSA ŞÂYET

DEVLETİN DİNİ OLMAZ

PAYDAŞIDIR HER DİNİN

MÜSLÜMAN, HIRISTİYAN,

HİNDU’NİN, YAHUDİ’NİN

DEVLET HER BİR FERDİNE

EŞİT OLMAK ZORUNDA

KURAL BU DİNİM BENİM,

SENİN DİNİN DE SANA

(MÜSLÜMANLAR TEK BAYRAK

ALTINDA TOPLANACAK)

DİYEN YA HAYALPEREST

YA DA MECZUPTUR ANCAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN