• Dolar Alış 7.8338TL
  • Dolar Satış 7.8025TL
  • Euro Alış 9.1583TL
  • Euro Satış 9.1217TL
Reklam
Reklam

ÇAĞIMIZIN FERHATLARI DAĞLARI DELİYORLAR

Reklam
, 0 Yorum

Çağımızın Ferhatları dağları deliyorlar.. Hem de ilimizde… Siirt’i, Güçlükonak üzerinden Mardin ve Şırnak illerine bağlayacak yolda çalışmalar büyük bir hızla ilerliyor.. Siirt için bir ilk olacak olan bu çalışma ile 4 kilometreyi aşan uzunlukta iki tünel yapılıyor ve tünellerden her birinin uzunluğu iki kilometre civarında.

İki koldan başlayan çalışmaların Siirt ayağında 140 iş makinesi ve kamyon ile 300 işçi görev alıyor.. Bu makine parkının büyük bir bölümünü de ağır iş makineleri oluşturuyor.. Çalışmalar gece-gündüz aralıksız bir şekilde sürdürülüyor.. Milletvekili Osman Ören ve AK Parti İl Başkanı Av. Ekrem Olğaç, çalışmaları yerinde inceledi ve tünellerin açılan bölümlerini gezerek yetkililerden bilgi aldılar.

Çalışma, ilimiz açısından gerçekten önemli.. Batı ve özellikle Karadeniz Bölgelerinde görmeye alıştığımız yolları kısaltan ve standardını yükselten tüneller artık ilimizde de yapılıyor.. Hem de öyle 200-300 metrelik tüneller değil de uzunlukları 4 kilometreyi aşan iki tünel.. Yol medeniyettir, yol ticarettir, yol kalkınmadır.. Yol vatandaşın toprağına sahip çıkması, işlemesi ve dolayısıyla başka bölgelere göç etmemesidir.. Yol  öğretmenin, doktorun gelmesi demektir.. Halil Rıfat Paşa’nın veciz bir şekilde özetlediği gibi;  “Gidemediğin yer senin değildir.” Bu yolların açılması ile birlikte bu toprakların bize ait olduğunu daha güzel bir şekilde hissedeceğiz…

Firma yetkilileri kararlı ve azimli, işe dört elle sarılmışlar.. Üç dört aylık bir süre içerisinde epey iş yapmışlar.. Aynı anda 14 iş makinesi ve kamyon ile 300 işçinin çalıştırılması, işlerine verdikleri önemi göstermektedir.. Güvenlik tam anlamıyla sağlanmış durumda. O kadar ki bir zamanlar gündüz bile çalışılamayan bölgede bugün geceli-gündüzlü bir çalışma yürütülüyor.. Bu nedenle çalışmanın ihale takviminin ön gördüğü süreçten yaklaşık altı ay kadar önce gelecek yılın sonunda tamamlanması planlanıyor.

Tamamlanacağına inanıyorum.. Çünkü onlara her türlü desteği vermeye hazır bir milletvekili ve il başkanı var.. Gerek Ören gerekse Av.Olğaç, yolun önemini bilen ve özellikle bu yolun ilimizin ekonomisine ve kalkınmasına yapacağı katkının farkındalar. Gerek milletvekili Osman Ören gerekse İl Başkanı Av. Ekrem Olğaç’ın heyecanı ve gözlerindeki ışık, yüzlerindeki mutluluk çok kolay bir şekilde fark ediliyordu.. Yüklenici firmada bu azim ve bu kararlılık, arkalarında onlara destek veren Milletvekili Ören ve İl Başkanı Av.Olgaç’ta bu heyecan ve istek oldukça bu yol kısa bir sürede tamamlanacaktır ve buna gerçekten inanıyorum.

Evet, çağımızın Ferhatları hizmet ve vatan aşkıyla dağları deliyorlar.. Hem de geceli-gündüzlü bir  çalışma ile.. İnşallah en kısa zamanda tünelin ucundaki ışığı ve ardından o tünellerden geçeceğimiz günleri de göreceğiz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN