• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

ZAFERİN 104. YILINDA ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA ETKİNLİKLERİ

Reklam
, 0 Yorum

Çanakkale Şehitleri için Türkiye genelinde olduğu gibi Şehrimizde de anma etkinlikleri düzenlendi. Şanlı Zaferin 104. Yıldönümü dolayısıyla ilk etkinlik Tugay Şehitliğinde gerçekleştirildi.

Saat 09:00’da Şehitler Anıtında icra edilen çelenk sunma töreninde Vali Ali Fuat Atik’in yanı sıra Garnizon Komutan Vekili, Belediye Başkan Vekili ile Şehit ve Gaziler Federasyonu Başkanı tarafından anıta çelenkler sunuldu.

Çelenklerin sunulmasını müteakip saygı duruşu ve İstiklâl Marşı eşliğinde Şanlı Bayraklarımız göndere çekildi. Akabinde ihtiram mangası tarafından ihtiram atışı yapıldı.

Siirt Üniversitesi Rektörlüğünce görevlendirilen bir akademisyen tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. İl Müftüsü tarafından Kur’an-ı kerimden şehitlerle ilgili ayetler okundu. Şehitlerimiz, gazilerimiz ve ülkemiz için duada bulunuldu.

Vali Ali Fuat Atik’in anıt defterini imzalamasından sonra Şehitler Anıtındaki etkinlikler İl Protokolü tarafından aziz şehitlerimizin kabirlerine karanfiller bırakılmasıyla son buldu.

Siirt Üniversite Merkez Kampüsündeki konferans salonunda icra edilen etkinliğin ikinci bölümü de saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla start aldı. Tugay Komutanlığı tarafından görevlendirilen bir subay tarafından gününün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasından sonra Çanakkale ve Şehitlik temalı şiir okundu. Çanakkale Şehitleri için okullar arası düzenlenmiş olan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında ilk üçe girenlere Vali Ali Fuat Atik, Siirt AKP Milletvekili Osman Ören ve Garnizon Komutan Vekili Mehmet Fevzi Kenasarı tarafından ödülleri verildi. Takasbank korosunun etkinliğiyle devam eden tören 18 Mart Çanakkale Şehitleri temalı resim sergisinin gezilmesiyle son buldu.

Yine Çanakkale Şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında Peri Masalları Düğün Salonunda Şehit ve Gazi ailelerine öğle yemeği verildi.

Zaferin 104. Yıldönümünde canları ve kanlarıyla büyük zafere katkı sunan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi Başkomutan MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN şahsında taziz ediyor, AZİZ RUHLARINI FATİHALARLA ŞADEDİYORUZ…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN