• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

CEPLERİNİZDE AKREP Mİ VAR!

Reklam
, 0 Yorum

Siirt Üniversitesi, İlimizin kalkınmasının dinamosu olacaktır. Buna yürekten inanıyoruz. 15 bin öğrenci sayısına ulaşan Üniversitenin bünyesinde 10’a yakın fakülte bulunmaktadır. Bunlar Eğitim Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Ziraat Fakültesi ve bunlara ilave yeni kurulacak olan Tıp Fakülteleridir. Bu arada Meslek Yüksek Okullarını da es geçmeyelim.

Medyaya yansıyan haberlerden çok okumuşsunuzdur. Başka illerde zenginler illerindeki üniversitelere maddi katkı sağlamak açısından adeta yarış içindedirler. Maalesef, İlimizde Üniversiteye katkı sunan tek bir sim yok. Hani böyle göğsünü gere-gere ben Siirt Üniversitesine fakülte veya yüksek okul binası yaptırdım diyebilecek bir babayiğit var mı! Elbette ki hayır!

Oysa ellerini taşın altına koyabilecek çok sayıda zenginlerimiz var. Örnek olmaları açısından sadece üç isim sunalım. Ethem Sancak, Nihat Özdemir ve Güven Kuzu. Siirtli çok sayıda zengin var da neden bu üçlünün adlarını sunduk. Çünkü bu isimler, Siirt’in kaymağını yiyen, her fırsatta Siirtli olmanın avantajlarını en iyi şekilde kullanan isimlerdir. Öyle ki, Siirt’in adını kullanarak hatta Cumhurbaşkanlığı makamına kadar uzanabilmektedirler.

Hem, bunu bütün samimiyetimle söylüyorum. Bir okul binası (hele fakülte binası olursa) kurmak, cami inşa etmekten bile çok daha sevaptır. Çünkü bir yerde YÜCE ALLAHIN ilk emri olan (OKU) emrinin yerine getirilmesine katkı sunmaktır. Şunu da anti parantez belirtmekte yarar var. İlimsiz ibadet beş para etmez!

Örnek olmaları açısından sadece üç isim verdik. Siirtli çok sayıda zengin hemşerilerimiz var. Bu zenginler, ceplerinde akrep yoksa bir zahmet ellerini ceplerine soksunlar, özellikle Tıp Fakültesinin kuruluşunun çabuklaştırılması için keselerinin ağzını açsınlar. Hem zaten, yapacakları maddi katkı, vergilerinden düşecek, sonuç itibarıyla kaybedecekleri pek bir şey olmayacak ama şan ve şeref kazanacaklar!

Özellikle, her mahfilde, Siirt’in adını kullanarak avantajlar sağlayan zenginlere duyurulur!

TAŞLAMALAR

BÖLGEMİZDE GERGİNLİK

YAŞANMASIN BU SEÇİM

ONLAR SEÇİM DERDİNDE

MİLLETİN DERDİ GEÇİM

 “TEĞET GEÇTİ” DENİLEN

KRİZ DELİP GEÇMİŞTİR

İŞSİZLİK VE YOKSULLUK

MİLLETİ BİTİRMİŞTİR

 KALKINAN HOLDİNGLER VAR

AMA YANDAŞ HOLDİNGLER

BELLİ HER İKTİDARDA

YANDAŞLARDIR ZENGİNLER

 HALA MASAL OKURLAR

“TÜRKİYE KALKINACAK!”

YANDAŞLARIN DIŞINDA

HİÇ KALKINAN VAR MI BAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN