• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

CHP 37. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI; YENİ DÖNEMDE DE BAŞKAN NEVAF BİLEK

Reklam
, 0 Yorum

Cumhuriyet Halk Partisi Siirt İl Başkanlığı 37. kongresi yapılırken, tek liste ile gidilen seçimlerde mevcut başkan Nevaf Bilek tekrar bu göreve getirildi.
Peri Masalı Düğün Salonunda yapılan kongrede divan başkanlığına eski Aydın Milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfü Baydar getirildi. Divanın oluşturulmasının ardından kongreye katılan davetliler tanıtıldı.

CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, Milletvekili Ali Özcan, yüksek disiplin kurulu üyesi Saniye Bulut ile çevre illerin CHP teşkilatlarından gelen davetlilerin yanı sıra HDP, İYİ ve Saadet Partisi Siirt il teşkilatları da kongrede temsil edildi.
İstanbul SİDER Başkanı Nimet Aytekin, Yalova SİDER Başkanı Vedat Babaoğlu ile Yalova Oto Galericiler Derneği Başkanı Yusuf Nergiz de kongreye katılan isimler arasındaydı.
Yönetim kurulunun faaliyet raporunda dönem boyunca yapılan çalışmalar anlatıldı ve parti il başkanlığının gelir ve giderinin 291 bin TL olduğu belirtildi. Yönetim kurulunun aklanmasının ardından konuşmalara geçildi. Prof. Dr. Baydar, toplumumuzun gözetim toplumu haline geldiğini ve artık bireylerin sosyal medya üzerinden yaptıkları yazışmaların denetlenebildiğini belirterek, bunu uygun görmediklerini söyledi. Gelir dağılımı ve eşitsizlik sorunu olduğuna değinen Prof. Dr. Baydar, vatandaşların geleceğe güvenle bakmaya ihtiyaç duyduklarını ifade ederek, Suriye ve Irak’taki Türkler konusunda en az Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetindeki Türkler kadar hassas olmamız gerektiğini söyledi.
Milletvekili Vecdi Gündoğdu da, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik duruma ve tarımın sorunlarına değindi. Son 17 yıldır çiftçilerin borçlu duruma düşürüldüğünü ve borç miktarının eski parayla 150 trilyona yükseldiğini açıklayan Gönül, ülkemizin saman ithal eder hale geldiğini belirtti.
Barış aktivisti Ekrem Bilek ise yaptığı konuşmada, Atatürk’ün Kurtuluş Savaşını başlatmadan önce Erzurum’a geçerek Kürtlerin desteğini aldığını belirtti. Dr. Bilek, CHP’nin Kürt sorunu konusunda inisiyatif alması gerektiğini de sözlerine ekledi.
İl başkanı Nevaf Bilek de, ilimizin sorunlarına değinerek, Siirt’te fıstığın önemine dikkatleri çekti ve bu konuda Vali Nuri Okutan’dan bu yana ciddi bir çalışma yapılmadığını ifade etti ve gayri safi milli hasıla’ya değindi. Gayrisafi milli hasılada Siirt’in Rize’nin onda biri kadar pay aldığını belirten Bilek, “Gayrisafi milli hasılada ilimizin durumu ortada, biz gayri safi milli hasılada sondan üçüncü il durumundayız”dedi.
Bilek, duble yolun tamamlanmamasını ve Ilısu Baraj gölü nedeniyle yolları suyun altında kalan Bağgöze Vadisi köylerine yeni yol yapılmamasını eleştirdi.
Konuşmaların ardından tek liste haline seçimlere gidildi ve Nevaf Bilek yönetimindeki liste tekrar görev başına getirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN