• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

CHP BU KAFAYLA İKTİDAR OLAMAZ!

Reklam
, 0 Yorum

24 Haziran seçimlerinin sonucu CHP’yi birbirine düşürdü. Partinin Cumhurbaşkanı Adayı olarak yüzde 31’e oranında oy alan Muharrem İnce, partisinin yüzde 22’de kalmasından yola çıkarak, Genel Başkanlığın hakkı olduğunu iddia ediyor ve olağanüstü kongre istiyor. Kemal Kılıçdaroğlu ise koltuğu boşaltmağa niyetli değil!

CHP’nin mevcut tüzüğüne göre partili delegelerin salt çoğunluğunun talebi halinde seçimli olağanüstü kurultaya gitmek zorunlu. Bunun için CHP’deki Muharrem İnce yanlıları olağanüstü kurultay için noter tasdikli imza topladılar. İddiaya göre toplanan imza 630’a ulaşmış. CHP’nin salt çoğunluğu 622 olduğuna göre, olağanüstü kurultayla gidilmesi gerekli. Ancak genel merkez toplanan imzaların yeterli olmadığını 630 değil, 614 olduğu iddiasında. Bunların da   dördünün mükerrer, beşinin ise istifa etmiş delegelere ait olduğu vurgulanmakta. Dolayısıyla işleme konacak sayısının gerçekte 605 olduğu öne sürülüyor. Yine CHP Genel Merkezi’ne göre 15 günlük sürede 50 kadar delegenin imzasını geri çektiği ifade edilmekte. Dolayısıyla imza sayısının 550’lere gerilediği ve yeterli rakama ulaşamadığı öne sürülmekte.

Hali hazırda CHP’nin 1442 delegesinin bulunduğu, kurultay için en az 622 delegenin oyuna ihtiyaç var. Genel Merkez’in karar vermesi için 45 süresi var. Eğer imza veren delege sayısı yeterli bulunmayıp kurultaya gitmeme kararı alınırsa CHP’li muhaliflerin mahkeme yoluna başvurma hakları bulunuyor. Ancak daha önce hem Kılıçdaroğlu hem İnce tarafı CHP’nin sorunlarını mahkemeye taşımayacaklarını açıklamıştı. Şimdi gözler verilecek olan kararda.

Evet, CHP’nin durumu gerçekten yürekler acısı. Memleket bitti, bitecek. Onların derdi hala olağanüstü kongre! CHP bu kafayla SİTTİN SENE DE KALSA iktidar olamaz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN