• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

ÇIKTIĞINIZ KUTSAL YOLDA BAŞARILAR

Reklam
, 0 Yorum

Geçen yıl kuruluşunu tamamlayarak resmen faaliyete geçen Siirt Dernekleri Federasyonu yönetim kurulu ve bazı üyelerinden oluşan bir heyet, Diyarbakır ve Siirt’te temaslarda bulundu. Heyet, Diyarbakır’da HDP önünde çocuklarının kendilerine teslim edilmesi amacıyla oturma eyleminde bulunan annelere destek ziyaretini gerçekleştirdikten sonra Siirt’e geldi.

Federasyon Başkanı Canpolat ve heyet üyeleri bir kafede basın toplantısı düzenleyerek misyon ve vizyonlarını anlattılar. Buna geçmeden önce öncelikle heyetten biraz söz etmek istiyorum. Heyet üyeleri en yaşlısı orta yaş grubuna yeni girmiş olarak nitelendirebileceğimiz pırıl-pırıl genç ve donanımlı insanlardan oluşuyor. Aralarında yönetimde de aktif olarak yer alan bayan iki tane hemşerimiz var. Birçoğunu daha öncede tanıdığım için çok daha rahat bir şekilde kanaatimi sergileyebiliyorum. Hepsi Siirt sevdalısı ve neler yapabilirimin heyecanı içerisindeler. Başkan Canpolat’ında belirttiği gibi memleketlerine olan ahde vefa borçlarını ödemek istiyorlar.

Bu arada heyette yer alan ancak Siirtli olmamasına rağmen bir Siirtliden daha çok Siirt/i seven Karadenizli hemşerimiz Mehmet Salihoğlu’na ayrıca değinerek bütün heyet üyeleri ile birlikte selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Açıklamalarına gelince; Burada da öncelikle şunu yaptıkları tespitler doğru ve gerçekçi. Sorun olarak belirledikleri konuların içerisinden üç tanesini belirtmem bu sorunların ne kadar gerçekçi olduğunu sergiler. Eğitimde ilimizin bulunduğu düzeyin iç açıcı olmadığı ve bu konuda tabiri caizse herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini ve kendilerinin de gelecek yıl Siirt’e bir okul kazandırmayı hedeflediklerini belirttiler. Bu gerçeğe kim itiraz edebilir, kim bu sorumluluğa katılmıyorum diyebilir?

Ekonomik alanda da zaten zayıf olan ekonomimizin kamu görevlilerine bağlı olduğu gerçeği dillendirildi. Sanırım bu tespite kimse itiraz edemez ve herkes bu konuda bir şeylerin yapılması gerektiğini kabul eder.

Kısaca lobi çalışması olarak adlandırabileceğimiz, ilimizin tanıtamama ve destek olamama konusu da federasyonun tespit ettiği sorunların arasında. Hatta federasyon başkanı Canpolat, bu konuda çok çarpıcı ve hepimizin uzun-uzun üzerinde düşünmesi gereken bir örnek verdi. Fatih’te Zeyrek Mahallesinin %99’u Siirtli hemşerilerimizden oluşurken,  bu mahalle de bir muhtar bile seçememişiz. Yorum gerektirmeyen bu örnek dahi birbirimize destek olma ve birlikte çalışma konularında ne durumda olduğumuzu açık bir şekilde ortaya koyuyor.

Özetlemek gerekirse iyi niyet var, azim ve misyon var. O halde bunların arkasından başarı da neden gelmesin? Yeter ki başkaları değil, bizler köstek olmayalım.

Memlekete hizmet aynı zamanda bir ibadet olduğuna göre, bütün federasyonun yönetim kuruluna ve üyelerine çıktıkları bu kutsal yolda başarılar diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN