• Dolar Alış 7.9039TL
  • Dolar Satış 7.8723TL
  • Euro Alış 9.2835TL
  • Euro Satış 9.2465TL
Reklam
Reklam

ÇOKLU BARO MU, B*KLU BARO MU!!!

Reklam
, 0 Yorum

TBMM Genel Kurulunda, barolarla ilgili görüşmeler, tartışmalar, sürtüşmeler devam ediyor. AKP ve MHP yasa tasarısını virgülünü dahi değiştirmeden çıkarmağa kesin kararlı! Meclis görüşmeleri ve muhalefetin itirazları boş havanda su dövmek. Cumhur ittifakının parmak hesabıyla yasa tasarısını meclisten geçireceklerine şüphe yok. Nitekim barolara ilişkin düzenlemeleri içeren Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin 12 maddeden oluşan birinci bölümü kabul edildi, bile. Genel Kurul’da teklifin birinci bölümünde yer alan 12 madde kabul edilirken diğer maddelerin görüşmelerine devam ediliyor.

Barolarla ilgili yasa teklifi yasalaşırsa (ki yasalaşacak) özellikle Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyükşehirlerde birden çok baro kurulabilecek. Birden fazla baronun bulunacağı illerde avukatlar baroya yazılma taleplerini herhangi bir baroya yapılabilecekler. Aynı ilde birden fazla baro varsa avukatlık stajının ikinci altı aylık kısmı, staj yapılan baroya kayıtlı bir avukatın yanında gerçekleştirilebilecek. Aynı ilde birden fazla baro varsa avukat adayları, o ildeki herhangi bir baroya staj başvurusunda bulunabilecek.

Avukat sayısı 5 binin üzerinde olan illerde 2 bin avukatın istemiyle ikinci, üçüncü, dördüncü barolar dahi kurulabilecek. Yani, İstanbul, Ankara, İzmir gibi illerde 3-4 baro başkanı olabilecek. Bunlardan hangisi protokole dahil olacak belli değil ama öyle tahmin ediyoruz ki, en çok üyesi olan baronun protokolde yer alması gerekecek!

Adaletin SAVUNMA AYAĞINI teşkil eden baroların bölünmeleri durumunda ortaya çıkacak durum gayet sarihtir. Öncelikle her siyasi parti kendi barosunu oluşturmanın yoluna gidecek. Aynı ideolojiyi savunan avukatlar, kendi ideolojilerini yansıtan barolar kuracak. Hatta cemaatlerin, tarikatların, FETÖ, METÖ, IŞİD, PKK gibi terör örgütlerinin sempatizanları bile bir araya gelerek barolarını kuracaklar. Yani, ÇOKLU BARO DEDİĞİMİZ, B*OKLU BAROLARA DÖNÜŞECEK!

Adalete güvenin yüzde 20’ler düzeyinde düştüğü, İDDİA VE KARAR merciinin dizayn edildiği ortamda, savunmayı da hizaya getirdikten sonra,  adaleti artık mumla arayıp durabilirsiniz!!!

Evet, terör örgütlerinin bile baro kurmalarına yol açabilecek tasarı yasalaşırsa, bunun adına ÇOKLU BARO DEĞİL, DENİLSE DENİLSE B*OKLU BARO DEMEK GEREKECEK!!!

ANEKDOT

Osmanlı döneminde Mısır Valisi olan zat, kethüdasına:

-Hayatında yediğin en büyük b*k nedir! diye sormuş.

Sözünü esirgemeyen biri olan kethüda cevap vermiş:

-Hayatımda çok b*k yedim. Bunlardan en büyük olan birkaçını sayayım. İstanbul gibi cennet bir şehri bırakarak, Mısır gibi b*ok bir yere gelmekle zaten en büyük b*oku yedim. İstanbul’da zarif, nüktedan paşalar, vezirler varken, paraya tamah edip, senin gibi b*aktan birine dalkavuk olmayı kabul etmekle yine b*ok yedim.

Kethüdanın böylesine öfkeli seslenişi karşısında şaşıran ve sorduğu soruya pişman olan Mısır Valisi:

-Yeter, yeter! Bırak, o b*okların bir kısmını da biz yiyelim… Cevabını vermek zorunda kalmış…

TAŞLAMALAR

ÇOKLU BARO DENİLEN

B*KLU BARO ÇIKMASIN

TERÖRİSTLER BU YOLLA

BİR KAÇ BARO KURMASIN

İDDİA MERCİİYLE

KARAR MERCİ TAMAM

SAVUNMAYI ALDIK MI

ADALET MEVTADIR TAM

BİL HAZRETİ ALİ’DİR

BUYURAN BUNU BELLİ

ADALETTİR ADALET

DEVLETLERİN DİNLERİ

ADİL OLMAYAN DEVLET

DİNSİZ DEVLET DEMEKTİR

BİZE GEREKLİ OLAN

BU GERÇEĞİ BİLMEKTİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN