• Dolar Alış 7.5796TL
  • Dolar Satış 7.5493TL
  • Euro Alış 8.8341TL
  • Euro Satış 8.7989TL
Reklam
Reklam

ÇÖZÜMÜ ONLAR ÜRETİR!

Reklam
, 0 Yorum

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Pazartesi günü Rusya’yı ziyaret ederek  Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşeceği belirtiliyor. Başbakanımız Yıldırım’ın ABD ziyareti sonrasında Cumhurbaşkanımızın Rusya’ya yapacağı ziyarette, iki ülke arasında gelişen dostluğu daha ileriye taşımanın hedefleneceği ve Suriye krizine çözüm üretmek için garantör devletler olarak başka neler yapılabileceği ve bölgedeki diğer gelişmeler üzerinde durulacağı tahmin ediliyor.

Diğer taraftan Asya turuna çıkmış bulunan ABD başkanı Trump’un, Vietnam’da yapılacak APEC liderler zirvesinde Rusya lideri Putin ile bir görüşme yapması olasılığının bulunduğu ve görüşmeleri durumunda Suriye’yi görüşecekleri, medya haberlerinde vurgulanıyor. Dünyanın “Süper güçleri” olarak ifade edilen iki ülke lideri haberlerde belirtildiği gibi şayet Vietnam’da görüşme fırsatı bulurlarsa sanırım sadece Suriye’yi değil, birçok konuyu daha görüşerek kendi aralarında mutabakat sağlamayı hedefleyeceklerdir.

Emperyal güçler olarak da bilinen her iki devletin, Ortadoğu’da hedefledikleri çıkarlar nedeniyle karşı karşıya gelmeyi değil, mutabakatı tercih edeceklerini söylemek, yanlış olmaz ve dile getirdiğim bu gerçeği görmeyen göz yoktur zannederim. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, Bölgemiz coğrafyasında yer alan ülkeler kendilerine çeki düzen vermedikleri müddetçe, başkaları kendilerine çeki düzen verme arzusundan vazgeçmeyi düşünmeyecek. Yani, sorunların çözümü, güçlülerin istediği gibi gerçekleşecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN