• Dolar Alış 8.3357TL
  • Dolar Satış 8.3024TL
  • Euro Alış 9.7306TL
  • Euro Satış 9.6917TL
Reklam
Reklam

CUMHUR İTTİFAKININ PARLATTIĞI 2 İSİMEKREM İMAMOĞLU VE MANSUR YAVAŞ!

Reklam
, 0 Yorum

Samimi olarak itiraf edeyim, CHP tarafından İstanbul Büyükşehir Başkanlığına aday gösterilinceye kadar Ekrem İmamoğlu’nun adını duymamıştım. Mansur Yavaş’a gelince bir önceki  seçimde yine CHP’den Ankara Adayı olarak gösterildiği için adını duymuşluğum vardı. Ancak, çoğu kişi bu ismi unutmuşlardı bile…

Ancak, 31 Mart seçimleri start alınca ve CUMHUR İTTİFAKI özellikle MİLLET İTTİFAKININ Ankara ve İstanbul adaylarını hedef almaya başlayınca, her iki isim de sivrilmeğe başladı. Tanınmayan bu iki isim, Türkiye genelinde ilgi odağı oldu. Cumhur ittifakı, bu iki ismin üzerine yürüdükçe, onları hırsız, dolandırıcı, sahtekâr gibi sıfatlarla taciz ettikçe, bilmeyerek ve istemeyerek onları MAZLUM KONUMUNA SOKTU. Milletimizin mazlumlara karşı olan tutumu ise ortadadır. Bu millet, her hal ve şartta hep mazlumlardan yana olmuş ve mazlumlardan yana tavır takınmıştır. Aday oldular diye, Cumhur ittifakı tarafından olmadık hakaretlere uğrayan İMAMAOĞLU ve YAVAŞ, bu yüzden mazlumların hamisi milletimizin kalbinde makes buldular. Cumhur ittifakı onları yerdikçe, halkın gözünde devleştiler. Hani, bir masal vardır. Esatire göre, her kılıç darbesi aldıkça daha da güçlenen bir devden bahsedilir. İşte Ekrem İmamoğlu’nun ve Mansur Yavaş’ın durumları da böyle oldu. Cumhur ittifakı saldırdıkça, onları devleştirdi, onlara karşı yapılan saldırılar, hakaretler ters tepti. Millet, onları mağdur durumunda görmeğe başladı. Bu hissini sandıklara yansıttı.

Bu milletin, hep mazlumlardan yana olacağını en çok bilmesi gereken AKP’nin Sayın Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. 1994’lü yıllarda Siirt’te yaptığı bir konuşmada okuduğu bir şiir yüzünden cezaevin konulunca, millet ona nasıl sahiplendi. (Artık muhtar bile olamaz) denilirken, Cumhurbaşkanlığı gibi en ulvi makama nasıl taşıdı. Bütün bunlar gösteriyor ki, bu millet daima mazlumlara sahip çıkmıştır ve karakteri gereği çıkmağa da devam edecektir.

Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin sonucu ne olursa olsun, CUMHUR İTTİFAKININ hatalı davranışı yüzünden hem Ekrem İMAMOĞLU, hem Mansur YAVAŞ, birer kahramana dönüştürülmüşlerdir. Artık bu ikilinin adlarını sadece Türkiye değil, bütün dünya tanıyor. Oysa bu iki isim direkt olarak hedef alınmasalardı, seçim havasına uydurulan (BEKA SORUNU) üzerinden gidilseydi, durum değişik olabilirdi. Ancak, kişileştirerek ve direkt adayları hedef alarak haksız suçlamalar isnat ederseniz, onları mazlum duruma düşürürsünüz. O zaman da milletin mazlumlara sahip çıkmağa gayreti ortaya çıkar, milletin sahiplenmesine yol açarsınız.

Bundan böyle Türk siyasi hayatında iki isim hep olacaktır. Bunlar Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’tır. Bunları siyasetimize etken yapan unsur ise CUMHUR İTTİFAKININ takındığı tavırdır. Evet, Cumhur ittifakı Türk siyasi tarihine iki isim kazandırmıştır ve gelecek seçimlerde bu iki isim hep ön plana çıkacaktır.

TAŞLAMALAR

BU MİLLET HEP MAZLUMDAN

YANA OLMUŞTUR DİNLE

DOSTUM SAKIN HASMINI

MAZLUM HALE DÜŞÜRME

 BU MİLLETİN HUYUDUR

MAZLUMA SAHİP ÇIKAR

ZALİM DEĞİL, MAZLUMLAR

BULURLAR HEP İTİBAR

 İMAMOĞLU VE YAVAŞ

MAZLUM DURUMA DÜŞTÜ

PEKİ SÖYLER MİSİNİZ

BU HALE KİM DÜŞÜRDÜ

 MAZLUMLARA EL VERMEK

MİLLETİN KARAKTERİ

MAZLUMLARI KALDIRMAK

HUYUMUZDUR EZELİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN