• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN 7 MART PERŞEMBE GÜNÜ ŞEHRİMİZDE YAPTIĞI KONUŞMALARINDAN ÖNEMLİ MESAJLAR

Reklam
, 0 Yorum

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak yerel seçim çalışmaları kapsamında dün şehrimize gelerek 15 Temmuz Demokrasi Meydanında miting düzenleyen 22. Dönem Siirt Milletvekilimiz, Türkiye Cumhurbaşkanı  ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı konuşmadan önemli mesajları okuyucularımızın dikkatlerine sunuyoruz:

CEZAEVİNE GİRME NEDENİ OLAN ŞİİRİ TEKRAR OKUDU

“Siirt, can Siirt, canan Siirt, yeri kalbimizin başköşesi Siirt” ifadeleriyle konuşmasına başlayan Erdoğan, “Eniştesi ve milletvekili olmaktan daima gurur duyduğum Siirt, bugün sizleri bir kez daha yürekten selamlıyorum.” diye konuşmasına başlayan Erdoğan:

“3 ayların başladığı bu güzel muhabbet iklimine ulaştıran Rabbime şükürler olsun. Leyle-i Regaib’i tebrik ediyorum. Bu mübarek gecenin milletimizin birliğine vesile olmasını niyaz ediyorum”, diye devam etti.

“Biz gücümüzü Kürt’le Türk’ün, Arap, Laz, Çerkez, Boşnak, Gürcü, Roman’ın kardeşliğinden alıyoruz. Biz gücümüzü medyadan değil şu karşımdaki meydandan alıyoruz. Gücümüzü baronlardan, lobilerden, elitlerden değil gece dua etmek için uykusunu bölenlerin samimiyetlerinden alıyoruz. Biz sırtımızı emperyalistlere, PKK’ya, PYD’ye dayayanlardan değil şu meydanı dolduran halkımızdan alıyoruz. Bu mücadeleyi de CHP gibi terör örgütün siyasi uzantılarını belediyelere doldurmak için değil, sizin için, milletim için veriyoruz. Sizden destek verdiğiniz sürece çözemeyeceğimiz hiçbir sorunumuz yoktur. 40 yıldır verdiğimiz hizmet mücadelesinden bizi çok iyi biliyorsunuz. Gizli, açık pek çok darbe girişimiyle karşılaştık.

Şiiri bu meydanda okudum, beni içeri aldılar. O şiiri bu meydanda okudum. (Tezahüratlar üzerine) Bir daha mı? Ama birileri rahatsız olabilir. Minareler süngü, kubbeler miğfer, camiler kışlamız, müminler asker, bir şey bizi sindiremez. Kar, bora fırtına yüklense biz yine imanıyla övündüğümüz ecdadımızla zaferleri taçlandıran bir milletiz…”

BEN VATANDAŞIMA TERÖRİST DİYECEK KADAR ENAYİ MİYİM?

“Milli iradeyi, demokrasiyi CHP ve HDP’ye rağmen güçlendirdik. Barış, emniyet ve huzuru CHP ve HDP’ye rağmen perçinledik. 82 milyonun kardeşliğini CHP ve HDP’ye rağmen savunduk. Hukuk ve adaletten asla taviz vermedik. Cumhuriyet mitinglerine, Gezi olaylarına, 17-25 Aralık darbe girişimlerine, 15 Temmuz ihanetine kadar her türlü saldırının üstesinden işte böyle geldik. Şimdi bunlara birisi daha takıldı. Sözde İyi Parti. Öyle bir yanlış yapıyor ki, dün birlikte Denizli’ye gitmişler. Denizli’de yaptığı konuşmada bu hanımefendi benim Denizlili kardeşlerime terörist dediğimi söylüyor. Medyada ne yazıyor, 1 hafta önce buraya geldi, Cumhurbaşkanı ne konuştu haberi yok. Ben Denizli’de konuştum. Ben vatandaşıma terörist diyecek kadar enayi miyim ya!”

“BAYAN MERAL HANIM HANİ SEN GEÇMİŞİN ÜLKÜCÜSÜYDÜN?”

“Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge var mı? Benim Güneydoğu Anadolu bölgem, Doğu Anadolu, Karadeniz, Akdeniz, Orta Anadolu, Ege bölgem var. Ama Kürdistan diye bir bölge yok. Sen istersen oraya git. ‘1 Temmuz’a kadar terörle mücadele kanunu kaldırmazsanız savaş çıkar’ diyor. Sen kimsin ya! Biz inlerinize kadar sizi kovaladık. Bundan sonra da halkımın huzurunu kaçıracak olanları oraya kadar kovalayacağız. Bu milletin huzurunu kaçıramayacaksınız, bu vatanı bölemeyeceksiniz, parçalayamayacaksınız. Biz gücümüzü YPG/PYD-PKK’dan alıyoruz diyorlar. İşte terörist bunlar. Bayan Meral hanım rahatsız olmuş. İyi ki oldun. Hani sen geçmişin ülkücüsüydün, hani sen milliyetçiydin, noldu sana da bu kadar çabuk değişebildin. Bu partimi kurduğumuz zaman benimle beraber yola çıkanlardandır. Bizi Afyon’da yola çıkarken satanlardır. Bizi sattı kayboldu. Hatta kendi partisinden bile ayrılıyorum dedi, bir de baktık ki tekrar dönüverdi.”

“MESELE KAMYONLA BOMBA DEĞİL, ÇÖP TAŞIMAKTIR”

“Ülkesini, milletini, şehrini seven oraya yatırım yapar. Lafla peynir gemisi yürütmek kolaydır. Aslolan bunu icraata dökmektir. Sayın Özdemir, Limak bu terör bölgelerinde baraj yaptı, fabrika kurdu. Buralarda birçok sıkıntılar yaşadı, burada bir istihdam meydana getirdi, yatırımı yaptı her türlü tehditlere rağmen. Bize düşen nedir Başbakan olarak devlet başkanı olarak kendilerine teşekkür etmektir. Bu ülkede taş üstüne taş koyanın başımızın üstünde yeri var. Siirtli olmayan bu bölgeye gelip yatırım yaparsa bizim de onlara her türlü desteği vermek boynumuzun borcudur. Mesele belediyelerin kepçeleriyle teröristler çukur açmak, yol kapatmak değil altyapı yapmaktır. Belediyenin kamyonlarıyla bomba taşımak mesele değil çöpü taşımaktır. Mesele vatandaşın vergilerini Kandil’deki terör baronlarına aktarmak değil.”

‘ASALAKLARA RAĞMEN YAPTIK’

Kürt kardeşlerimizin meselesini de Arap kardeşlerimizin meselesini de Alevi, Sünni vatandaşlarımızın sıkıntılarını da biz çözüme kavuşturduk. Hem de bütün bunları CHP ve HDP gibi Türkiye’nin kronik sorunlarına çözüm bulmak yerine onlardan beslenen asalaklara rağmen yaptık.”

31 MART SEÇİMİ İÇİN DESTEK TALEBİ

Vatandaşlardan 31 Mart’ta güçlü bir destek beklediklerini ifade eden Erdoğan, “31 Mart’ta Siirt’in Türkiye’nin 17 yılda elde ettiği başarılara destek vermesini istiyoruz. 31 Mart’ta Siirt’in siyasi özgürlüklerine, temel hak ve hürriyetler alanındaki kazanımlarına sahip çıkmasını bekliyoruz. 31 Mart’ta Siirt’ten bu şehrin tarihine, kültürüne, şanına yaraşır bir tablo bekliyoruz.” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN