• Dolar Alış 7.8338TL
  • Dolar Satış 7.8025TL
  • Euro Alış 9.1583TL
  • Euro Satış 9.1217TL
Reklam
Reklam

CUMHURİYETİMİZİN BANİSİ BÜYÜK ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK SAYGI, SEVGİ VE ÖZLEMLE ANILDI

Reklam
, 0 Yorum

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79. yıl dönümünde törenlerle anıldı.

Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de saat 08.45’de Çelenklerin Atatürk Anıtına sunulmasının ardından, saat 09.05’te sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve istiklal Marşımız eşliğinde bayraklar göndere çekildi. İstiklal marşının bitiminde bayraklar yarıya indirildi. Saygı duruşu süresince kamu kurumları siren, çevrede bulunan araçların sürücüleri ise klakson çaldı.

Anma Programına Vali Ali Fuat Atik, 3. Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Aydoğan Bilgiç, Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, askeri ve mülki erkan, siyasi parti teşkilatları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Büyük Önder Atatürk’ü anma programının ikinci bölümü ise, Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.  Kültür Merkezindeki program, saygı duruşu istiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Öğrenciler Atatürk’ü anlatan şiirler okudu. Sosyal Bilimler Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sahnelenen “Atatürk Oratoryosu” büyük bir beğeni ile izlendi.

Takasbank Anadolu Güzel Sanatlar Lisesince oluşturulan öğrenci korusu, Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirildi. Daha sonra ilköğretim, lise ve dengi okullar arasında yapılan “Atatürk ve 10 Kasım” konulu Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri, Vali Ali Fuat Atik ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.  Tören daha sonra “Atatürk Resimleri” sergisinin gezilmesiyle sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN