• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU BÜYÜK ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN EBEDİYETE İNTİKALİNİN 81. YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE YAPILACAK ANMA ETKİNLİKLERİ AÇIKLANDI

Reklam
, 0 Yorum

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ebediyete intikalinin 81. yıldönümü nedeniyle yapılacak anma programı açıklandı.

Valilikçe düzenlenen programa göre; ATATÜRK’ü anma törenleri, 10 Kasım Pazar günü saat 08.30’da Cumhuriyet Meydanında başlayacak.

Çelenklerin anıta sunulmasının ardından saat 09.05’te verilecek işaretle 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekilecek. İstiklal Marşının bitiminde, bayraklar yarıya indirilecek.

Saygı duruşu süresince kamu kurumlarının sirenleri ile çevrede bulunan araçların klaksonları çalacak.

Cumhuriyet Meydanındaki törenin ardından, protokol üyeleri, İl Jandarma Komutanlığında bulunan Dadaşlar Şehitliğini ziyaret edecekler.

Anma programının ikinci bölümü ise; Yeni Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.

Saat 09.55’te saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayacak tören, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından öğrencilerin şiir okumaları ile devam edilecek.

İlköğretim, Lise ve dengi okullar arasında yapılan ‘ATATÜRK VE 10 KASIM’ konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından, Takasbank Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Korosu tarafından Atatürk’ü Anma Gösterisi ve Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türkülerin seslendirilmesiyle devam edecek.

Tören, ‘ATATÜRK RESİMLERİ” sergisinin gezilmesiyle sona erecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN