• Dolar Alış 7.6883TL
  • Dolar Satış 7.6576TL
  • Euro Alış 8.9572TL
  • Euro Satış 8.9215TL
Reklam
Reklam

CUMHURİYET’İN AĞIR TAŞLARI YERİNDEN OYNATILIYOR!

Reklam
, 0 Yorum

Cumhuriyetimiz, son yıllarda büyük değişimler yaşamaktadır. Öyle ki, adeta Cumhuriyetin ağır taşları yerinden oynatılmakta. Yarınımız nasıl olacak kimse bilemiyor. Artık önümüzü göremiyoruz. Eğitim sisteminden tutunuz da, belediye teşkilatlarına, adalet mekanizmasına kadar değişmeyen kalmadı. Anayasayı değişti,daha da değiştirilecek gibi.

Türkiye’nin daha doğrusu Cumhuriyet rejiminin kabuğu değişiyor. Ancak, bu kabuk değişikliğinin sonu aleyhte mi, lehte mi olur, kimse bilemez. Görünen odur ki, TÜRKİYE SÜRATLE ATATÜRK TÜRKİYESİ OLMAKTAN ÇIKARTILMAKTADIR. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile hedeflenen nedir, pek bilinmiyor. Anayasanın değişmez olarak kabul edilen ilk üç maddesi bile değiştirilirse, şaşırmayalım!

Yapılan ve yapılmak istenen değişikliklerden 10-15 yıl önce bahsetmek bile büyük suç olarak algılanırken, bugün daha önce gündeme getirilmeleri hayal olan değişiklikler gerçekleştirilmekte. Türkiye Cumhuriyeti, bir doğum sancısı içinde kıvranıyor. Ama bu doğum sancısı içinde canını da verebilir. Hani, tehlikeli doğumlar, sezeryanla yapılan zorunlu doğumlar gibi bir durum bu…

Evet, Türkiye Cumhuriyeti son onbeş yıl içinde gerçekten büyük değişikliklere uğratıldı, uğratılıyor. Ağır taşlar yerinden oynatılıyor. Olması hayal bile edilemeyen olaylar yaşanıyor. 2023 yılına kadar yaşarsa Cumhuriyet 100 yaşına basacak. Korkarım ki, bu gidişle 100. yılını kutlarken bambaşka bir cumhuriyetle karşı karşıya kalacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN