• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

DARISI DİĞER BEKLENTİLERE

Reklam
, 0 Yorum

İlimizin ulaşım alanındaki önemli beklentilerinden biri, havalimanımızdı ve Çarşamba günü itibarı ile yeniden uçak seferlerini kucaklamaya başlayacak. Şimdilik Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri İstanbul-Siirt seferlerinin dönüşümlü yapılacağı belirtilen havalimanımızdan ilerde Ankara ve başka illerimize de seferler düzenleneceği hususuna da ayrıca vurgu yapıldı. Birkaç kezdir trafiğe kapatılan havalimanımızda şimdilik sadece üç günlüğüne  İstanbul-Siirt dönüşümlü seferlerinin başlayacak olmasının sevindirdiğini belirtirken, diğer önemli ulaşım ağımız olan Siirt-Pervari-Van-Çatak yolunun bir an önce tamamlanabilmesi yanı sıra, Siirt-Kurtalan bölünmüş yolumuz ile Siirt-Eruh yolumuzun artık bu yıl içinde bitirilmesinin beklendiğini belirtmek isterim.

Vatandaşlarımızın dile getirdikleri ve hasret kaldıkları diğer önemli hizmet beklentilerinden bazıları; demiryolunun Kurtalan ilçemizden il merkezine ve il merkezinden münasip görülen noktalara uzatılması, aralarında Siirt’in de bulunduğu 23 ilde icra edileceği açıklanan ve artık sözü edilmeyen Cazibe Merkezleri’nin akıbeti. Koyu işsizliğin tırmandığı bölgemizde, dile getirilen Cazibe Merkezleri’nin unutulmuş olması, önemli konuda talihsizlik olmuştur. Oysa, söz konusu Cazibe Merkezleri sayesinde 112 bin insanımız istihdam edilmiş olacaktı.

Çarşamba günü yeniden hizmete girecek olan havalimanımızda İstanbul-Siirt dönüşümlü seferleri yanı sıra Siirt-Ankara seferlerinin de başlatılmasını temenni ederken, “enerji şehri” olarak ifade edilen ilimizin bu zenginlikten yararlandırılması beklentisine de bir kere daha dikkat çekmek isterim. Önemli hizmetlerin geciktirilmesinden kaynaklanan zaman kaybının verdiği zarar, tahminlerin üstünde büyük olmaktadır ve dile getirilen hizmetlerin geciktirilmemesi noktasında azami duyarlılığın bundan böyle olsun gösterilmesinde yarar olduğu unutulmamalı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN