• Dolar Alış 7.8438TL
  • Dolar Satış 7.8125TL
  • Euro Alış 9.2983TL
  • Euro Satış 9.2612TL
Reklam
Reklam

DENETİMİ, ÖNEMSEMELİ!

Reklam
, 0 Yorum

Her alanda denetim mekanizmasının mutlaka işletilmesi gerekir ki o alanlarda yaşanmakta olan sıkıntılar asgari düzeyde kalsın… Günümüzde halkımızın en çok konuştuğu denetimlerden biri piyasadaki esnafın denetimidir ve son günlerde sık-sık sebze ve meyvedeki pahalılıktan söz edildiğine değinen çoğu vatandaşımız; “Sanki piyasada büyük boyutta fiyatı artan ihtiyaç kalemleri sadece sebze ve meyvedir…  Tüm zorunlu gıda maddelerinin fiyatlarında fahiş artışlar vardır ve bunun nedeni sağlıklı bir denetimin yapılmamasıdır. Bunların dışında yine zorunlu giderlerimiz olan doğalgaz, elektrikte de küçümsenmeyecek bir fiyat artışı yaşanıyor ve diğer zorunlu ihtiyaç kalemlerinin fiyatlarındaki artış, satın alma gücünün büyük ölçüde yitirilmesine yol açmıştır. Halen de serbest piyasa ekonomisini; biz istediğimiz fiyata satarız, diye algılayanlar vardır ve ikazlara rağmen, sebze ve meyve fiyatları ile gıda kalemlerinde bir ucuzlama meydana gelmemiştir..”  diyorlar.

Özellikle büyük illerimizde ulaşım alanında da sıkıntı yaşanıyor. 4 nüfusu olan bir ailenin şehir içi ulaşım masrafları asgari ücretin rahatlıkla dörtte birine tekabül etmektedir. Petrol ücretlerindeki aşırı zamların aşağıya çekilmesi beklentisini de bir türlü dikkate alan olmamaktadır. Bu nedenlerle vatandaşlarımızın refahsızlığı daha da büyümüştür ve çekilen sıkıntının eşit ölçülerde göğüslenebilmesine yönelik hiçbir önlem alınmış değildir.

İnsanca yaşam koşullarından tüm vatandaşlarımızın yararlanması konusundaki beklentilerin ne zaman göz önünde bulundurulacağının bilinmemesi yanı sıra AVM ve marketlerin ve hatta diğer esnafın sağlıklı şekilde denetlenmemesi hayatı daha da zorlaştırmaktadır. Bu bakımdan sağlıklı bir denetimi gerektiren mevzuatların bir an önce yaşama geçirilmesi kaçınılmazlık arz ediyor diyerek, vatandaşlarımızın da duygularına tercüman olarak sayın ilgililerin dikkatini çekiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN