• Dolar Alış 7.7200TL
  • Dolar Satış 7.6892TL
  • Euro Alış 9.0675TL
  • Euro Satış 9.0313TL
Reklam
Reklam

DERS ÇIKARILMALI!

Reklam
, 0 Yorum

Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin sonucundan, tüm siyasi partilerin ders çıkarması gerekir. Çünkü, 81 ilimize mensup vatandaşların ikamet ettiği bu metropol ilimizde sandık başına 2. kez giderek tercihte bulunan seçmen vatandaşlarımızın verdikleri çok anlamlı mesajlar vardır ve bu mesajların dikkate alınmaması, ülkemiz ve halkımız adına büyük bir talihsizlik olacaktır.

İstanbul yenileme seçiminin açık farkla kazanılmış olması, gözlemlediğim kadarıyla kimilerini erken seçim hevesine kaptırmıştır ve bu bakımdan böyle bir muhasebe yapılmasının doğru olmadığına dikkat çekme gereği duydum. Ülkemizin ve halkımızın çözüm bekleyen sorunlarına çözüm üretmek için kolların sıvanması gerekirken, bir erken seçimin hiçbir yararı olmayacak ve şu an içinde bulunduğumuz elverişsiz ekonomik koşullar daha da ağırlaşacağından halkımız yine bedel ödemek zorunda bırakılacaktır.

Şüphesiz en önemli mesaj, ülke yönetiminde söz sahibi olanlardan iktidarda bulunan siyasi partiye verilmiş ve; “Artık nerede hata yapıyoruz hususunu düşünerek o hataları telafi etme cihetine gitmelisiniz…” denilmek istenmiştir. Bu mesajı muhalefette bulunanların da algılaması gerekir. Çünkü halkımız, yönetimde söz sahibi olanların hatalarından kaynaklanan bedelleri ödemekten usanmış ve yeni bedeller ödeyebilme gücünü tamamen kaybetmiştir.

Seçimlerin küçümsenmeyecek maliyetleri vardır ve ekonomimizin içine girdiği çıkmaz, harcanacak her kuruşun muhasebesini yapmayı gerektirmektedir. İstanbul yenileme seçiminden sonra bazı siyasilerin yakalanan havayla ülkeyi erken seçime taşıma hevesine kapıldıklarına yönelik söylemler kulaklarımda çınlarken, böyle bir fırsatçılığa soyunmanın doğru olmayacağını, sağduyu sahibi vatandaşlarımızın da duygularına tercüman olarak vurgulamayı görev addettim.

Gerçek anlamda siyaset; ülkenin sorun ve halkımızın beklentilerine çözüm üretmek olduğuna göre, tüm siyasi partilerimizin kısır çekişmeleri bir kenara iten tutum sergilemeleri gerekir. Seçimlerde en iyi sonucu almak için gayret etmek her siyasi partinin en doğal hakkıdır ama bunu yaparlarken, söylem, tutum,  davranışları ile toplumu germeye hakları yoktur ve bu önemli noktayı dikkate almayan hiçbir siyasi parti, millet ve memleket menfaatlerinin yanında yer aldığını iddia edemez diyerek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde verilen mesajları iyi okumalarını tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN