• Dolar Alış 7.9021TL
  • Dolar Satış 7.8706TL
  • Euro Alış 9.3181TL
  • Euro Satış 9.2809TL
Reklam
Reklam

DERT BİR DEĞİL, ELVAN-ELVAN!

Reklam
, 0 Yorum

Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili olarak TBMM çatısı altında yaşananlara yönelik değişik değerlendirme yapılıyor ve bu konuda bekleyişte olan vatandaşlarımızın tepki içine girdikleri gözlemleniyor. İyi Parti tarafından bu konuda sunulan Meclis Araştırma Önergesinin görüşülmesi talebinin CHP, MHP, İyi Parti ve HDP’lilerce kabul edildikten sonra Genel Kurul’daki oylamada reddedilmesi durumu elbette ki düşündürücüdür. Kimilerine göre “MHP lideri mesaj vermek istemiştir” diye yorum yaparken, kimilerinin de; “Sergilenen siyasi tutum, siyasete olan güveni biraz daha yitirmiştir..” diye görüş belirttiklerini kulaklarımda çınlayan söylemlerden anlıyorum.

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarımızı tepki içine sokan TBMM’deki gelişmelerden söz eden bazı vatandaşlarımız da; “Ülkemizde çözüm bekleyen tek sorun, emeklilikte yaşa takılanların sorunu değil ki.. İşsizlik, yoksulluk, ücret dengesizlikleri, eğitim ve sağlıkta yaşananlar ve daha neler-neler var sorun olarak ifade edilmesi gereken beklentiler.. Yani; dert bir değil elvan-elvan; Özellikle işsiz insanlarımızın ne yaptıkları, nasıl geçindikleri noktası her şeyden daha önemlidir. Hiçbir insan anadan doğma kötü değildir ve kötü yola sapmanın en önemli nedenlerinden biri mecburiyetlerdir. İnsanları kötülükten arındırmak için öncelikli olarak, onlara ekmek kapısı aralamak gerekir ve ülkemizde ekmek kapısına muhtaç olanların sayılarında artış olduğu acı bir gerçektir. Elbet, emeklilikte yaşa takılanların da düşünülmesi noktasında kıyas-ı nefs yapmak gerekir. Emekli olacak insanlarımıza bunun tadını çıkarmaları için imkanlar içinde bir şans tanımak niye olmasın ki?.. Daha önceleri öngörülen yaşın altında emekli olanların, bu noktayı dikkate almalarını beklemek emeklilikte yaşa takılanların en doğal hakkıdır” diye görüş belirtiyorlar.

Gerçekten de ülkemizde sorunlar yumağı vardır ve bu sorunları önceliklerine göre sıraya koyarak mutlak surette çözüme kavuşturmak kaçınılmazlık arz etmektedir. Refahtan yoksun sağduyu sahibi hiçbir insanı bir takım hizmetlerle kazanmak mümkün değildir. Zaten hizmet üretmekle yükümlü olanlar, yaptıkları hizmetler vesilesiyle de hiç kimseye minnet edemezler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN