• Dolar Alış 7.7778TL
  • Dolar Satış 7.7468TL
  • Euro Alış 9.1135TL
  • Euro Satış 9.0771TL
Reklam
Reklam

DEVAM EDEN ÇİLE

Reklam
, 0 Yorum

İlimizde trafik alanındaki çile devam etmektedir. Trafik tıkanıklığının nedenlerinden biri, şehrin birçok önemli kurumuna ve okullarına giden Güres Caddesinin trafiğe kapatılması olmuştur. Alternatif yollar dikkate alınmadığından, kısa mesafeli şehir içi ulaşımda mesafeler uzamakta ve bu durum petrol ürünlerinin daha çok kullanılmasına yol açarken, vatandaşları da bezdirmektedir.

Şehirdeki mevcut otoparklar yetersizdir ve değişik noktalarda gerekli otoparkların vücut bulmasına yönelik gayret, halen gösterilmiş değildir. Trafik tıkanıklığının en çok yaşandığı noktalardan biri, şehrimizin en gözde yerlerinden biri olan Cumhuriyet meydanıdır. Bu caddeyi istila eden araçlar, meydanın güzelliğine gölge düşürürken, halkımızın da aşır şekilde sıkıntı çekmesine sebebiyet vermektedir. Sayın ilgililerin caddede yaşanan olumsuzlukları bir müddet izlemeleri halinde, yakınmakta olan halkımıza hak vereceklerine inanıyorum. Tabii ki önemli olan hak vermek değil, yakınmalara yol açan hususları gidermektir ve birçok vatandaşımız gibi bu beklentiyi yerine getirmenin de zor olmadığını düşünüyorum.

Şehrin bazı noktalarında bulunan otoparklara rağmen bazı araç sahiplerinin birkaç kuruş ödememek için caddeleri otopark olarak kullanmaya devam ettiklerine de dikkat çekmek isterim. Otopark yeri varken hiçbir araç sahibinin otoparka yakın yerlerdeki caddeleri otopark olarak kullanma hakları olamaz derken denetimlerde bu noktanın da göz önünde bulundurulması gerektiğinin altını çiziyorum. Kış mevsimine doğru yol aldığımız için belediyemizin şimdiden gelecek çalışma sezonunda yeni otoparklar için projeler üretmesini de, hemşerilerimin duygularına tercüman olarak seslendiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN