• Dolar Alış 7.8338TL
  • Dolar Satış 7.8025TL
  • Euro Alış 9.1583TL
  • Euro Satış 9.1217TL
Reklam
Reklam

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI, ATATÜRK’E DOLAYLI LANET OKURKEN  BUNLAR NEREDEYDİ!

Reklam
, 0 Yorum

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, “vakıf malı dokunulmazdır, dokunanı yakar! Vakfedenin şartını çiğneyen lanete uğrar” ifadeleri, Ayasofya’yı müze yapma kararı alan Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetin kurucularına dolaylı bir lanet okuma olarak yorumlanmıştı.

Danıştay 10. Dairesi’nin camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etmesinin ardından Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Diyanet’e devredilen Ayasofya’da, pandemiye rağmen 300 bin kişiyle ilk Cuma namazı kılındığında Diyanet İşleri Başkanı Hatip olarak elinde kılıç minbere çıkmış ve Ayasofya’nın müzeye dönüştürüldüğü 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını alanları dolaylı olarak lanetlemişti.

Kararda, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün yansıra Başvekil İsmet İnönü’nün, İktisat Vekili Celal Bayar’ın ve dönemin Bakanlarının imzası da bulunuyordu. Yani Diyanet İşleri Başkanı aralarında Türkiye Cumhuriyetinin ilk üç Cumhurbaşkanın bulunduğu Bakanlar Kurulu üyelerine dolaylı lanet okumuştu. Buna rağmen ne yandaş medyadan bu konuda ses seda çıkmış, ne de hiçbir savcı harekete geçerek, Erbaş hakkında soruşturma açmak lüzumu hissetmemişti. Diyanet İşleri Başkanı da bugüne kadar kamuoyunun tepkisine rağmen, zahmet edip, konuşmasının yanlış anlaşıldığı yolunda bir açıklamada bulunmadı.

Diyanet İşleri Başkanının, Mustafa Kemal Paşa’ya (ATATÜRK) DOLAYLI OLARAK LANET OKUMASINI GÖRMEZDEN GELEN YANDAŞ BASIN, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yaptığı bir konuşmada Atatürk’e atfen üç kez “Gazi Mustafa Kemal” ifadesini kullanması ve (ATATÜRK) dememesini adeta dillerine pelesenk ettiler.  İşin tuhaf tarafı CHP’nin bazı ileri gelen isimlerinin de bu oyuna gelmeleri ve Kaftancıoğlu aleyhinde tepkilerde bulunmaları oldu. Tepkilerin ardından Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yapan Kaftancıoğlu: “Böylesi bir dönem ve gündemde, bu açıklamayı yaptırmak zorunda bırakanları; ‘Atatürk hayatta olsaydı önce sizleri ve klavye Atatürkçülerini sopayla kovalardı’ (böyle referanslarda onların hakkı:) diyerek vatandaşın aklına, vicdanına ve hafızasına teslim etmiş olayım…” ifadelerini kullandı.

Yandaş basın yanında gardırop Atatürkçülerin de konuya müdahale etmeleri ve CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nu hedef almaları karşısında ister istemez zihinlere takılan istifham şudur. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ATATÜRK’E dolaylı lanet okurken, sesiniz neden öyle gür çıkmadı. Bizim için MUSTAFA KEMAL PAŞA deyimi de (ATATÜRK) gibi kıymetlidir.

Unutmayalım, MUSTAFA KEMAL PAŞA olmasaydı, ATATÜRK diye biri de yoktu…

TAŞLAMALAR

CENNETTEKİ HURİLER

BEKLERKEN NURİLERİ

SÜBYANCI KESİLMİŞLER

TARİKATIN ŞEYĞLERİ

FETÖ’NÜN NİCE-NİCE

MELANETİ ÇIKTI DA

SÜBYANCI VE TACİZCİ

DİYEN ÇIKMADI AMA

BU DA İYİ BİR HASLET

YA SÜBYANCI OLSAYDI

KİMİ-KİMİ S.KERDİ

ŞAYET S.Kİ KALKSAYDI

HADIM EDİLMELİDİR

SÜBYANCI VE TACİZCİ

SAKALLI OLANLARIN

SAKALI KESİLMELİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN