• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

DOĞALGAZ, ÇÖZÜM OLMADI!

Reklam
, 0 Yorum

İlimizin genişleyen yeni kesimlerinin Doğalgaza kavuştuğunda,. Hava kirliliğinde bir azalma olacağına muhakkak gözüyle bakılıyordu ama, bazı hemşerilerimin de belirttikleri gibi; “Şimdilerde hava kirliliği daha da artmış bulunuyor” ve bu nedenle yaşanan olumsuzluğun asgari düzeyde kalması için ne tür önlemler alındığını merak ediyorum.

Hava kirliliğine yol açtığı için Şırnak kömürünü kullanmanın merkez ilçede yasaklandığı belirtildiğinden, yakacak olarak sadece Odun kullanılması durumunun fazla bir kirliliğe sebebiyet vermeyeceğini bildiğimden, başkaları gibi “O halde havca kirliliğindeki artış niye?” sorusuna yanıt aramadan edemiyor ve bu konuda ithal kömür denetiminin önem taşıdığını düşünmeden edemiyorum. Daha önceleri de bu konuya değinirken, ithal edilen yakacak kömürün dökme olarak geldiği ve ülkemizde torbalandığına dikkat çekerek, bu durumda gelen ithal kömüre kalitesiz kömür katılabileceğine dikkat çekmiş ve ilgili Bakanlığın, ithal edilen kömürün ambalajlı olarak getirilmesi gerektiğine dikkat çekmiştim. Geçen hafta sonuna kadar ilimizde hava, başka yörelere çok güzeldi ve adeta baharı andırıyordu. Bu durum, daha az oranda yakacak tüketimine vesile oluyor. Yani hava tam anlamı ile soğuduğu taktirde, hava kirliliği de artmış olacaktır.

Bunun içindir ki, ilgili bakanlığını ithal kömürün ambalajlı olarak getirilmesi beklentisine sahip çıkması gerektiğine bir kere daha önemle dikkat çekiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN