• Dolar Alış 7.5796TL
  • Dolar Satış 7.5493TL
  • Euro Alış 8.8341TL
  • Euro Satış 8.7989TL
Reklam
Reklam

DOĞRUDAN ALIMLARA TEPKİ

Reklam
, 0 Yorum

Küçük esnaflar piyasadaki hareketsizlikten yakınırlarken, Tüccar ve iş adamlarının da doğrudan alımlara tepkili oldukları, medya haberlerinde dile getirildi. Küçük esnafın sıkıntısını AVM’lerin yaygınlaşmasını önlemek ve vatandaşın satın alma güçlerini iyileştirmekle mümkün olabileceğinin altını çizerken, tüccar ve iş adamlarının Başbakanlık İletişim Merkezine ilettikleri şikayet dilekçesinde doğrudan alımlara gösterdikleri tepkiye de kısaca değinmek isterim.

Doğrudan alımları gerektiren hususlar bellidir ve bu hususların dışına çıkılması durumu, iş adamlarını ve tüccarları mağdur etmektedir. Söz konusu alımların ülke ekonomisine büyük zarar verdiğini belirten tüccar ve iş adamlarımızın ilettikleri şikayetin dikkate alınacağı kanısındayım. Zira, kendilerinden istihdam konusuna önem vermeleri istenen iş adamları doğrudan alımlar yüzünden mağduriyet yaşıyorlarsa, çağrılara kulak vermelerinin mümkün olmayacağı bu sızlanmalarından anlaşılmış olacaktır.

Siirt’te de doğrudan alımlara yönelik yakınmalar vardı ve geçen yıl gerek gazeteniz Siirt, gerekse Kanal 56’da bu yakınmalara sayın ilgililerin dikkati çekilmişti. İş adamlarının BİMER’e (Başbakanlık İletişim Merkezi) sundukları şikayet dilekçesinde dile getirdikleri mağduriyetin boş bir iddia olmadığı görüşünü taşıdığım için sayın ilgililerce dikkate alınmasını temenni ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN