• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

DOLAR MİLYARDERLERİNİN SAYILARI ARTARKEN!

Reklam
, 0 Yorum

AKP’nin iktidar olmasından bu yana, Türkiye’de dolar milyarderleri ve milyonerlerinin sayıları giderek artıyor. Ama buna mukabil açlık ve sefalet sınırında olanlara da her yıl yeni yüzbinler katılıyor. Artan her dolar milyarderi, yüzbinlerce; her yeni dolar milyoneri ise onbinlerce vatandaşların sefalete düşmeleri pahasına bu seviyelere ulaşmaktadırlar.

Dolar milyarderleri ve milyonerleri artarken asgari ücretlinin, emeklinin, memurun, işçinin yaşam standardı yükselse, elbette ki olumlu bir kalkınma olurdu. Ama yukarıda da belirttiğimiz gibi her yeni dolar milyarderi yüzbinlerin, her yeni dolar milyoneri ise onbinlerin sefalete düşmeleri pahasına bu seviyelere yükseliyorlar. Yani, yükselmelerinin aracı sefalete düşenlerin omuzlarıdır.

Bu arada işsizlik oranının da resmi yüzde 13, gayri resmi yüzde 20’ler düzeyinde olduğuna vurgu yapalım. Genç işsizlerin oranı ise yüzde 27 olarak telaffuz ediliyor. 2 milyona yakın üniversite mezunu genç de işsizler kervanına dahil! Sayın Cumhurbaşkanı (Her üniversite mezununa iş verilecek diye bir şey yok) dese de, çocuklarına yüksek tahsil yaptıran ve yüksek tahsil yapan gençlerin yüzde 99’u da iş sahibi olmak umuduyla üniversitelere girmekte, mezun olduktan sonra da haklı olarak Devlet Babadan iş beklemektedir.

O zaman sormak gerekmez mi, her mezuna iş vermeyecekseniz, bunca üniversite açmanıza ve bununla övünmenize ne gerek var. Hem ailelere, hem yüksek tahsil yapan gençlere zaman ve zemin kaybettirmenin ne âlemi var. Üniversitelerden mezun olan bu gençlerin Devlete maliyetini de sorgulamak lâzım!

İşsiz bıraktığınız üniversite mezunu gençlere, ailelerine ve devletin bütçesinden harcadığınız bunca ödeneklere yazık değil mi!!!

ANEKDOT

Eski iki arkadaş yıllar sonra tesadüfen karşılaşmışlar. Birbirlerini tanıyıp kucaklaşmışlar. Kerli-ferli şık giyimli olanı, zayıf, çelimsiz, pejmürde kıyafetler içindeki arkadaşına, zenginlerin alaycı tavrı içinde söylenmiş:

-Ne o dostum, seni gören de, ülke açlıktan kırılıyor zanneder!

Eski arkadaşının vurgunlardan, talanlardan zengin olduğunu ve debdebeli lüks bir hayat sürdüğünü duymuş olan pejmürde kılıklı cevabı yapıştırmış:

-Seni görünce de, bu işin sebebini fark eder!

Evet, Türkiye’de dolar milyarderlerinin ve milyonerlerinin sayıları giderek artıyor ama bunun sebebinin maalesef milyonlarca insanların sefaletleri pahasına gerçekleştiği gerçeğini asla aklımızdan çıkarmayalım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN