• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

DSİ 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ 3 YILDAN BERİ KAMULAŞTIRDIĞI VE YOLA DÖNÜŞTÜRDÜĞÜ ARAZİLERİN PARASINI ÖDEMİYOR!

Reklam
, 0 Yorum

ILISU barajından sorumlu olan ve bu baraj için kurulmuş bulunan DSİ 10. Bölge Müdürlüğü, baraj için kamulaştırdığı ve yola dönüştürdüğü arazilerin sahiplerine paralarını ödemiyor.

3 yıldan beri arazilerinden yol geçirilmiş olmasına karşılık hala kendilerine kamulaştırma ile ilgili hiç bir tebligat yapılmayan ve bedeli ödenmeyen, bedel ödemek şöyle dursun, fiyat tespiti konusunda anlaşmaya davet edilmeyen arazi sahipleri durumdan müşteki.

Bu durumda olan arazi sahiplerinden bazılarının CİMER’E (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) bile başvurmuş olmalarına ve CİMER tarafından dikkatlerinin çekilmiş olmasına karşılık DSİ 10 Bölge Müdürlüğü yetkililerinin hala arazilerinden yol geçirdikleri hak sahipleriyle diyalog bile kurmadıkları iddia edilmektedir.

Biz de Gazetemize yaptıkları talep üzerine 3 yıldan beri arazilerinden yol geçirilmiş olmasına karşılık hak sahiplerine bilgi vermek zahmetinde bile bulunmayan DSİ 10. Bölge Müdürlüğünün, kamulaştırma yasasına aykırı bu tutum ve davranışı konusunda ilgili bakanlığın ve CİMER’İN yetkililerinin dikkatlerini çekiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN