• Dolar Alış 7.6503TL
  • Dolar Satış 7.6198TL
  • Euro Alış 8.9849TL
  • Euro Satış 8.9490TL
Reklam
Reklam

DÜNYA BEŞTEN  SİİRT’TE GÜRES’TEN BÜYÜKTÜR  

Reklam
, 0 Yorum

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletlerdeki güçlü ülkelerin hegemonyasını anlatmak için sürekli olarak dünyanın beşten büyük olduğunu ifade ediyor.  Çok anlamlı ve güzel bir söylem ve çok şey anlatıyor. Bu teşkilatın mevzuatındaki yanlış kurallar yüzünden beş ülke liderleri adeta dünyanın kaderiyle oynuyorlar.  Ne zaman bütün dünyayı ilgilendiren bir konu olsa bütün gözler bu beş ülkeye ve bu ülkelerin liderlerine çevriliyor ve da onların alacakları tutum merak ediliyor.

Siirt’te de benzer bir yanlışa imza atıyoruz. Ne zaman Siirt denilirse, aklımıza hemen Güres Caddesi geliyor.  Siyasetçisinden bürokratına ve hatta özel misafirlere kadar il dışından gelen herkes Güres Caddesine götürülüyor. İl içindeki yöneticilerimiz, siyasetçilerimizde halkla buluşma noktası olarak genellikle bu caddeyi belirliyorlar. Sivil toplum kuruluşlarımızda açıklama, kermes ve benzeri etkinliklerini hep bu cadde de yapmayı tercih ediyorlar.

Güres Caddesi Siirt için önemli, Siirt’in vitrini ve bir evin misafir odası gibidir. Bu caddeyi ön plana çıkarmak doğaldır ancak, bir yere kadar. Evimize yatılı gelen misafiri tek bir  odada ağırlamak mümkün değildir ve böyle yaptığımız takdirde konuğumuzu  hapsetmiş oluruz.  Böyle bir şeyin yanlış olduğunu sanırım  hepimiz kabul ediyoruz.

Aynı şekilde bütün etkinliklerde bir tek Güres Caddesini baz almak ve bunları hep bu caddede gerçekleştirmekte yanlıştır. Siirt’in başka caddeleri, başka çarşıları da var. Bu caddelerinde  esnaflık yapan,  oradaki çayhane ve kahvehanelerde  zamanlarına geçiren  insanları da var. Böyle etkinliklerle bu cadde ve çarşılarımızı da canlandırmakta birçok açıdan  yarar vardır.

O halde bu durumu göz önünde bulundurarak etkinlikler başta olmak üzere, halkla buluşmaları da biraz daha il geneline yaymakta yarar vardır.

Unutmayalım dünya beşten Siirt’te, Güres’ten büyüktür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN