• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

DÜŞÜNDÜREN BİRİNCİLİKLERİMİZ

Reklam
, 0 Yorum

Ülkemizin düşündüren birincilikleri vardır ve söz konusu birinciliklerden bazıları; trafik kazaları, eğitim alanlarındadır. Zamanın çok önemli bir hazine olduğu gerçeğinin bilinmesine rağmen, bu hazineye de önem vermediğimiz gerçeğini yaşamaktayız.

Trafik kazalarının asgari düzeyde kalmalarını sağlayacak önlemler alınmadığı gibi çağdaş bir eğitim düzeyine ulaşmak için de gayret gösterilmemektedir ve son yıllarda eğitim sistemini düzenleyen Bakanlığa atanan bakan sayısının fazla olması, bu görüşü teyit etmektedir. Geleceğimizi emanet alacak alan çocuklarımız çağdaş bir eğitim ile kucaklaştırılmadıkları taktirde hiçbir alanda arzulanan başarılar elde etmenin mümkün olmayacağının altını çizerken tahminlerin çok üstünde zaman kaybına yol açan bir geçeği de aktarmak isterim. Nüfusumuz 82 milyon olarak ifade edilirken, kullanılmakta olan cep telefonu sayısının 100 milyonun üstünde olduğu da belirtiliyor ve belirtilen rakamın gerçeği yansıttığına muhakkak gözüyle baktığım için telefon kültürü bağlamında yetersiz olduğumuzu, dolayısıyla da bu alanda zamanı israf eden ülkelerin başında yer aldığımızı düşündüğümden üzülüyorum.

Kimi zaman cep telefonu ile birbirlerine muhatap olanların konuşmalarını yarım saati aştığına tanık olduğumdan, 100 milyon sayısı üstünde cep telefonu kullanılan ülkemizde uğranılan zaman kaybının çok büyük boyutlarda gerçekleştirdiğine hükmediyorum. Bu konuda nabızlarını tutmaya çalıştığım bazı hemşerilerim, bu görüşüme katıldıklarını belirttiler. Cep telefonu çok önemli bir iletişim aracıdır, ancak; nasıl kullanıldığı noktası mutlaka önemsenmeli ki, uğranılan zaman kaybı asgari düzeyde kalsın.

Düşündüren birinciliklerimizi aşmak için ülke yönetiminde söz sahibi olanların bundan böyle olsun en yüksek düzeyde duyarlı olmaları gerektiğini ve bu gerekliliğin yerine getirilmesinde halkımızın sağlıklı bir sorgulama yapmasının kaçınılmazlık arz ettiğine de dikkat çekmek isterim.

Pazar günü ebediyete intikalinin 81. yılı nedeniyle yurdumuzun her yerinde anacağımız aziz önder Atatürk’e yüce Allah’tan gani/gani rahmetler diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN