• Dolar Alış 7.5593TL
  • Dolar Satış 7.5292TL
  • Euro Alış 8.9590TL
  • Euro Satış 8.9232TL
Reklam
Reklam

DÜŞÜNDÜREN ÇİRKİNLİK

Reklam
, 0 Yorum

Ülkemiz İstiklalinin kazanıldığı Ağustos ayındayız ve 26 Temmuz’da Büyük Taaruzla başlayıp 30 Ağustos günü kazanılan eşsiz zaferin bir yıl dönümüne daha ulaşmanın gururu içindeyken, bizlere bu onuru yaşatanların öncülüğünü yapan Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan çirkin saldırılardan büyük üzüntü duyuyoruz.

Atatürk dönemini yaşamamış gençler olarak, onun başlattığı onurlu mücadelede kendisine destek veren silah arkadaşları ile kendilerine güvenerek şehit olma pahasına peşlerine gidenlerin, hangi şartlarda ve fedakarlıklarla bize bu kutsal toprakları emanet ettiklerini, atalarımızın günümüze ulaşan ifadelerinden biliyoruz. Yüce önderin sadece Gençliğe Hitabesi bile O’nun büyüklüğünü, ileri görüşlülüğünü gözler önüne seriyor. Tüm dünya devletlerinin değer verdiği bir lider olan Atatürk’ün, istiklaline sayesinde kavuşmuş olan bazı insanlarımızın çirklin saldırılarına hedef olması üzücü olduğu kadar düşündürücüdür. “Atatürk ve silah arkadaşları olmasaydı, bugün taşıdığımız isimlerin ve ulaştığımız makamların sahibi olabilir miydik?..” sorusuna sağ duyu ile yanıt aranırsa, yüce öndere hakaret teşkil edecek bir söylem ve eylemin söz konusu olmayacağına hükmedilecektir ve bunun içindir ki derin üzüntü uyandıran çirkin saldırılar, aynı zamanda düşündürmektedir.

Bizleri özgürlüğümüze kavuşturan önder Atatürk ve silah arkadaşları ile peşlerinden giden atalarımıza olan borcumuzu ödemenin hiçbir şekilde mümkün olmayacağını belirtirken, yüce öndere hakaret teşkil eden tutum sergileyenleri kınıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN