• Dolar Alış 7.5593TL
  • Dolar Satış 7.5292TL
  • Euro Alış 8.9590TL
  • Euro Satış 8.9232TL
Reklam
Reklam

DÜŞÜNÜLMESİNDE YARAR VAR!

Reklam
, 0 Yorum

İşsizlik had safhaya ulaşmışken Avrupa ülkelerinde olduğu gibi vatandaşlarımızın da sermayelerini birleştirmek suretiyle tesisler kurmaları gerekiyor ama, kooperatifçilik ruhunu içeren bu güzelliğe yönelik bir adım atarak beklentiye önderlik etmeyi düşünenler olmamaktadır. Oysa, vatandaşlarımızın ikna edilebilmeleri durumunda istihdam konusunda arzulanan sonuç alınacağı gibi, açılacak tesisler ekonomiye de kazandıracaktır.

Yatırımcıların önlerini göremedikleri bir süreçten geçtiğimizin aksi söylenemez ama, önemli konuya vatandaş olarak sahip çıkmada büyük yarar olacağı muhakkaktır. Beklenti için birileri arzulanan adımı attıkları taktirde, olumlu sonuçlar almak mümkündür. Göründüğü kadarı ile milyonlarca işsizi işe kavuşturmak kolay olmayacaktır ve bunu en yetkili ağızların seslendirdiklerinden anlıyoruz.

Devlet bünyesindeki tesisleri özelleştirenlerin bundan böyle yine devlet eliyle tesisler kurmaları ihtimali çok zayıftır ve bu durumda büyük sıkıntı içinde olan vatandaşlarımıza ekmek kapısı aralama beklentisine, imkanı olan vatandaşların sahip çıkması isabetli olacaktır. Vatandaş iş ve aş sağlama yükümlülüğü taşıyanların yıllarca izledikleri yanlış politikalar sonucu işsiz sayımız, tahminlerin çok üstünde bir rakama ulaşmıştır ve kimilerine bir müddet için ekmek kapısı aralanması, gerçekçi ve kalıcı bir çözüm olmamaktadır. İstihdamlar üretime yönelik olacak ki, ülkemiz ekonomisine katkısı sunsun.

İmkanı olan vatandaşlarımızın sermayelerini maddi güçleri oranında birleştirmelerinin sağlanabilmesi halinde, açılacak  tesislerde mutlaka üretim hedeflenecektir. Ne var ki fırsat buldukça bu konuya dikkat çektiğim halde, birileri bu beklentiye sahip çıkmıyor.  Birileri ikna edilir ve kooperatifleşme ruhu ile üretime yönelik tesisler açılırsa, onlara teşvik ve destekler verileceğinin de altını çizmek isterim. İşsiz insanlarımıza ekmek kapısı aralamanın büyük bir sevap teşkil edeceğini de belirterek tüccar ve esnaf vatandaşlarımızın konuya kafa yormalarını bir kere daha temenni ediyorum. Çünkü, işsiz vatandaşlarımızın ne yaptıkları, nasıl geçindikleri hususu, tüm toplumu ilgilendiren büyük bir önem taşımaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN