• Dolar Alış 7.7778TL
  • Dolar Satış 7.7468TL
  • Euro Alış 9.1135TL
  • Euro Satış 9.0771TL
Reklam
Reklam

EKMEKLER KÜÇÜLÜYOR

Reklam
, 0 Yorum

Milyonlarca insanımız kendilerine ekmek kapısı aralanmasını beklerlerken, milyonlarca insanımız da her geçen gün ekmeklerinin daha da küçülmesinin üzüntüsü içindeler. İşsizlerimize ekmek kapısı aralanmasına yönelik günümüze dek alındığı belirtilen önlemler arzulanan sonucu vermezken, bu konuda ne zaman olumlu sonuç alınabileceğinin bilinmemesi ise umutlandırılan insanlarımızı kahretmektedir ve bunu kimi zaman işsiz yurttaşlarımızın dile getirdiği yakınmalarda gözlemliyorum.

Ekmeklerinin küçülmesinden yakınmakta olan yurttaşlarımız; “Tüm ihtiyaç kalemlerinin fiyatı sürekli olarak yükseliyor ve artık zorunlu ihtiyaçlarımızı karşılama imkanımız bile kalmadı. Satın alma gücümüzü ciddi şekilde iyileştirecek önlemler bir türlü alınmıyor ve çoğumuz ücret dengesizliğinin kurbanı olmaya devam etmekteyiz. Herkesin birinci sınıf vatandaş olduğunu dile getirenler, insanca yaşam koşullarında eşitliği dikkate almıyor ve insanca yaşam hakkının sadece kendilerine ait olduğu zihniyetinden vazgeçmiyorlar” sözleriyle tepki göstermektedirler.

Milyonlarca insanımızın kendilerine ekmek kapısı aralanma bekleyişinde olmaları ve milyonlarcasının ekmeklerinin küçülmesinden yakınmaları üzücü olduğu kadar düşündürücü bir durumdur. Halkımızın bu çok önemli beklentilerine ciddi şekilde çözüm aranmalıdır. Sıkıntıların eşit ölçülerde göğüslenmesi noktasına önem verilmesi, alınması gereken en önemli tedbirlerden biridir diyerek yakınmalara dikkat çekiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN