• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

ELEKTRİKLİ OTOMOBİL

Reklam
, 0 Yorum

Türkiye’mizin otomobil ihtiyacını kendi bünyesinde karşılaması gerektiğine yönelik uzun yıllardan beri günümüze ulaşan arzuların hedefine ulaşması için Cumhurbaşkanımız sayın Erdoğan’ın yaptığı çağrıya, kulak veren “Beş babayiğit firma” taahhütlerini imza altına aldılar. Erdoğan tarafından tanıtılan 5 firmanın sahipleri arasında değerli hemşerimiz Ethem Sancak da bulunuyor.

5 firma, elektrikle çalışacak olan yerli otomobilin prototipini 2019 yılında hazırlayacak ve 2021yılında yurt içi ve yurt dışı satışları gerçekleşmeyi hedefleyecekler. “Milli otomobil” konusunda yapılan tanıtımı ve açıklamaları medyada izleyen bazı büyüklerim; “1999 yılında Fadıl Akgündüz Siirt’te yerli otomobil fabrikası kuracağını açıklamış ve bu iş için arsa satın alarak görkemli bir merasimle temel atmıştı. Sonrası malum, Fadıl Akgündüz, engellendiğini iddia etmişti… Yerli otomobile yönelik seslendirme yeni değildir ve bu yıl  tekrardan yapılan çağrıya kulak vererek ellerini taşın altına koyan babayiğit firmaları engellemek de söz konusu değil… Bunun içindir ki, elektrikle çalışacak olan yerli otomobillerin piyasaya sürüleceği hedeflenen 2021 yılını beklemiş olacağız…” demektedirler.

Büyüklerimin bu tespitine katılıyorum. Yerli otomobil üretmeye karar veren 5 firma engellenmeyecek, her türlü desteği göreceklerdir. Temenni edilir ki, hedefe ulaşırlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN