• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

(ELİNİN HAMURUYLA ERKEK İŞİNE KARIŞMAK)  

Reklam
, 0 Yorum

Kadınları ikinci sınıf sayan zihniyetin eseri olarak (Elinin hamuruyla erkek işine karışma) şeklinde bir deyimimiz var ya! Artık bu deyim geçerliğini yitirmiştir. Kadın, her yerde vardır, her hizmetin içinde ön plânda yer almaktadır. Atatürk Türkiye’sinde kadının ulaşmadığı makam kalmamıştır. Başbakan, bakan, milletvekili, vali, genel müdür, müdür olarak ve her bir işte öne çıkmaktadır.

Kadınlarımızın, üstlendikleri işleri erkek meslektaşlarından daha iyi yaptığını söylersek, kimseler alınmasın. Çünkü kadınlar bir işi yaparken, ana sevgisiyle yoğurarak sunmaktadırlar. Kadının iş yaptığı yerde haya ve edep vardır.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde devam eden bütçe görüşmelerini fırsat buldukça muhakkak izliyorsunuzdur. Ben ise boş vakitlerimde değil, gazeteci olmam hasebiyle ve iş telakki ederek, mümkün mertebe bütçe görüşmelerinin her safhasını ilgiyle takip ediyorum. İnanır mısınız gerek iktidar ve gerekse muhalefet partilerinin kadın konuşmacıları, erkek milletvekillerine açık ara fark yapmaktadırlar. Yani, elinin hamuruyla erkek işi boş ve manasız bir deyim olarak kalmış ve manasızlığı ortaya çıkmıştır.

TBMM’nde yüksek bir performans sergilediklerini gözlemlediğimiz kadın milletvekillerimizi tebrik ediyor, gelecek seçimlerde, TBMM çatısı altında daha çok sayıda kadın milletvekili görmeyi diliyoruz.

ANEKDOT

Kadınların doğum yapabilmek için en az dokuz ay hayatta kalma mücadelesi verirken bağışıklık sistemleri de güçleniyor.

Kadınlar iki X kromozomu taşırken erkeklerin sadece tek X kromozomuna sahip olması da, biri doğru çalışmadığı takdirde yedek kromozomdan faydalanmalarını engelliyor.

Oxford Üniversitesi’nden Evrimsel Psikolog Robin Dunbar’a göre, sorunun yanıtı “erkeklerin daha hassas” olmasında gizli olabilir:

“Kadınlar erkeklere göre çok daha kararlı. Erkekler ise, işler zorlaştığında daha çabuk pes ediyor. Kadınlar yaşamlarının son dönemlerinde bile hayata tutunmayı tercih ederken, erkeklerin vazgeçtiği görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN