• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

EMEKLİ YARGITAY ÜYESİ HEMŞERİMİZ HİLMİ SEÇKİN’DEN GAZETENİZ SİİRT’E MESAJ

Reklam
, 0 Yorum

Sevgili Ayhan Mergen, yazarı olduğunuzdan memnuniyet duyduğum Siirt Gazetesinin benim için önemli bir tarihsel değeri var. Lütfedip bana gönderdiğiniz sayısını görünce bir anda çok gerilere, uzun yılların ötesine gittim. Çünkü Siirt Gazetesi, bana gençlik yıllarımı, Siirt ortaokuluna ders vermeye giderken yolum üzerinde bulunan, rahmetli Mehmet Emin Kılıççıoğlu’nun bürosuna uğrayıp yaptığım nezaket ziyaretlerini, aramızda geçen tatlı sohbetleri hatırlattı. Birlik ve beraberliği simgeleyen o güzelim yıllar ne çabuk gelip geçmişti.

1945’li yıllara rastlayan o dönemde benimde arada bir naçizane ilk yazılarım olurdu. Tabii bunların seve-seve yayınlandığı tek gazete işte o, tarihsel önemi olan bugünkü Siirt Gazetesiydi. Siirt Gazetesinin anılarımda derin izler bırakmasının nedenleri bundandı.

Dopdolu yazarlarıyla sevgi dolu gazetenin 27 Ekim sayısında, “Bir Hakim’e Yakışanı Yazdım” adlı yeni kitabımı değerlendirdiğiniz yazınızı zevkle okudum. Benim için güzel bir jest oldu. İçerdiği son derece güzel duygu ve düşüncelerinizin beni sevindirdiğini söylemek isterim.

Teşekkürlerimi, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN