• Dolar Alış 7.7778TL
  • Dolar Satış 7.7468TL
  • Euro Alış 9.1135TL
  • Euro Satış 9.0771TL
Reklam
Reklam

EMEKLİYE, İŞÇİYE, MEMURA TEMMUZ’DA İYİ BİR ZAM VERİN, EKONOMİ CANLANSIN!

Reklam
, 0 Yorum

Emekliler, işçiler, memurlar yıllardan beri umduklarını bulamıyor ve havalarını alıyorlar. Memurun, işçinin, emeklinin maaşları artacak ki, piyasa hareketlensin, ekonomi canlansın. Memurlar, 2019 yılı Ocak ayında umduklarını bulamamış ve yine havalarını almışlardı. 2019 yılı Temmuz ayı için de durumda bir değişiklik görünmüyor. Temmuz ayında maaşlara yapılacak zam oranı hala açıklanmadı. Zam yapılacak mı, yapılmayacak mı, zam oranı ne kadar olacak o dahi bilinmiyor. Anlaşılan o ki memurlar, emekliler ve işçiler TEMMUZ ayında da mağdur edilecekler.

Evet, biz devamlı olarak yazdık ve yazıyoruz. AKP iktidarı kadar memurlara, işçilere, emeklilere cimri, eli sıkı davranan hiçbir hükümet gelmemiştir ve öyle tahmin ediyoruz ki gelmeyecektir de!

Enflasyonu düşük göstererek kamu görevlilerini aldatacaklarını zannedenler, yanılıyorlar. Çünkü vatandaşlar açıklanan enflasyon rakamlarına değil, çarşıda, pazarda alış-veriş yaparken nelere, ne kadar zam yapıldığını açık bir şekilde gözlemlemekte ve ona itibar etmektedirler.

Ekonomiyi canlandırmak için alışverişin artması, arz ve talebin canlanması gerekir. Piyasayı canlandırmak için işçilerin, emeklilerin, memurların maaşlarının artması şart! Bu kesimin maaşları artacak ki, alışveriş yapabilsinler. Esnaflar siftah etsin. Ekonominin çarkları dönsün.

Zenginlere giden paraların, ekonominin canlanmasına pek bir faydası yok. Belli bir meblağdan sonra doyum noktasına ulaşıldığı için, para babalarının harcamalar da o noktada duruyor. Kimi para babaları paralarını yurt dışına çıkararak, oralarda yatırım yapıyorlar, çünkü Türkiye’nin geleceğine güvenmiyorlar.

Bu bakımdan diyoruz ki, ekonominin canlandırılması isteniyorsa, kamu görevlilerinin yani memurların, işçilerin, emeklilerin maaşların enflasyonun da üstünde bir oranda arttırılması şarttır! Memurları, işçileri, emeklileri yarı aç, yarı tok olan bir ülkenin ekonomi çarkları elbette dönmez, hatta pas tutar. Hükümetin memurlara, işçilere emeklilere vereceği her artı puan, aynıyla ekonominin kalkınması için verilmiş sayılır. Ekonominin çarkları, ancak, tüketimin artmasıyla döner. Tüketim arttıkça, ekonomi canlanır. Ekonomisi canlanan bir ülkenin, diğer devletlerle rekabet şansı artar. İşsizlik azalır.

Hem, dolar milyarderleri yaratmakla ekonomi canlanmaz. ORTADİREK denilen, yüzde doksanı emeklilerden, memurlardan ve işçilerden oluşan kesimlerin ücretlerine yapılacak her zam, ekonominin çarklarını çevirecek rüzgâr hükmündedir. Rüzgâr olmadan, çarklar dönmez. Unutmamak lâzım!

Hükümet memurları, emeklileri ve işçileri sıkıntılardan kurtarırsa, inanınız ki, ekonominin çarkları kendiliğinden dönmeğe başlayacaktır. Bu yüzden, memurlara, emeklilere, işçilere eli sıkı davranma politikasından vazgeçilmelidir.

Hükümetin yerinde olsak memurların, işçilerin, emeklilerin maaşlarına en az yüzde 20 zam yapar, böylece, durgunlaşan ekonomiye hayat verirdik.

Bu cimrilikle ne işçinin, memurun, emeklinin yüzü güler ne de ekonominin durgunlaşan çarkları yeniden dönmeğe başlar. Haliyle esnafın da yüzü gülmez. Bunun için Temmuz ayında yapılacak maaş zammının yüksek tutulmasını öneriyoruz. İnanın, sözde ekonomiyi canlandırmak için açılan bütün paketlerden çok daha olumlu sonuç alınacaktır.

TAŞLAMALAR

ARTIK BELLİ OLACAK

SEÇİMLERİN SONUCU

GÖR KİMLERİN KIÇINA

DOKUNACAKTIR UCU

İBB SEÇİMLERİ

REFERANDUM OLMUŞTUR

BU SEÇİMLE BAŞKANLIK

SİSTEMİ OYLANMIŞTIR

İMAMOĞLU-YILDIRIM

SEÇİMİ DEĞİLDİR BU

BAŞKANLIK SİSTEMİNİN

REFERANDUMU OLDU

HALK NE KARAR VERMİŞTİR

ARTIK BELLİ OLACAK

BAŞKANLIK SİSTEMİDİR

GERÇEKTE OYLANACAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN