REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

EN ÖNEMLİ BEKLENTİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÖNEMLİ BEKLENTİ
3-Yusuf Salih ARITÜRK
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
0 views
29 Haziran 2020 - 12:25
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Toplumlarda en önemli beklentilerin başında refah gelir ve bu beklenti, ülke yönetiminde söz sahibi kılınanların sergiledikleri icraatlarla sağlanabilir. Ekonomik kaynakların en iyi şekilde dağılımını nesnel ve bilimsel olarak gerçekleştirebilen yönetimler kendilerini yüce makamlara ulaştıran halkı, geçim sıkıntısı çekmeyen bir yaşam düzeyine kavuşturabilir ve böylelikle refahın kardeşi olan huzuru da böylelikle sağlamış olabilirler.

Ülkemizde yıllardır seçim meydanlarında halkımıza refah ve huzur türküleri okunduğu halde vaatler hep lafta bırakılmakta ve bu yüzden kahir bir ekseriyet bu beklentilere kavuşmaya hasret kalmışlardır.  Dört kişilik bir ailenin açlık ve yoksulluk sınırlarını dile getiren açıklamaları dinlediğimde, yurttaşlarımızın bu çok önemli beklentiye hasret bırakıldıkları gerçeğini daha iyi anlayabiliyor ve seçim meydanlarında verdikleri sözleri unutanlara tepki duyuyorum. Birkaç gün önce Memur Sendikaları Konfederasyonunun (Memur/Sen) yaptıkları araştırma doğrultusunda 4 kişilik bir ailenin açlık ve yoksulluk sınırını belirlediği rakamlara baktığımda, milyonlarca insanımızın refahsızlık batağında olduğuna hükmettim ve konuya bir kere daha dikkat çekmeyi görev telakki ettim.

Ülkemizdeki ekonomik kaynaklar en iyi şekilde değerlendirilir ve milli gelir dağılımındaki adaletsizlik giderilirse, refahsızlıkla boğuşan milyonlarca insanımızın sıkıntılarını asgari düzeye indirgemek hiç de zor olmayacaktır. Ekonomik kaynakları en iyi şekilde değerlendirmenin yanı sıra her alandaki savurganlıkları sıfırlamaya gayret etmenin gerektiğini de vurgulamak isterim.

Savurganlıkların haddi hesabı yoktur. Yeni asfaltlanmış bir yolun, bir iki yıl içinde tekrardan asfaltlanmayı gereken bir duruma girmesi, ya da birkaç yıl içinde bitirilmesi gereken bir yolun yıllarca yapımının devam etmesi, sözünü ettiğim önemli savurganlıklardandır. Yıllardır yurdun her yerinde altyapı hizmeti için yapılan harcamaların boşa gitmiş olmasının da ekonomiye büyük zarar veren savurganlıklar olduğunu belirterek, refahsızlığa artık vaziyet edilmesini temenni ediyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.