• Dolar Alış 7.5593TL
  • Dolar Satış 7.5292TL
  • Euro Alış 8.9590TL
  • Euro Satış 8.9232TL
Reklam
Reklam

EN PAHALI EKMEK HESTA KAPLICASINDA!

Reklam
, 0 Yorum

Dünyanın en şifalı suyuna sahip olduğu tıp otoritelerince dile getirilen Şırnak ilimizin Hesta kaplıcasına her zaman olduğu gibi en geniş akın yine ilimizden oluyor. Bir zamanlar Siirt’in sınırları içindeyken Şırnak’ın il statüsüne kavuşturulmasıyla bu ilin sınırında kalan kaplıcanın müdavimleri en çok Siirt’li hemşerilerimiz oluyor.

Siirt’in bünyesindeyken uzun yıllar yolu yapılmayan bu kaplıcanın şimdi yolu iyi ve barınma konusunda da önemli bir gelişme gerçekleşmiş bulunuyor. Okulların açılmasına az zaman kaldığından Siirt’ten kaplıcaya olan akının daha da yoğunlaştığını belirten bir hemşerimiz; “Kış mevsimin de su güzelim kaplıcadan yararlanılabilir.
Fakat, kaplıcada bakımsızlık söz konusudur ve burada yiyecek kalemlerinin satışında aşırı bir pahalılık vardır. Ekmek fırınından Ekmek aldığımda tanesinin fiyatını sordum, 1,5 TL denildi. Şaşırmıştım ama sonuçta aldım ve merak ettiğim için internete girerek, Türkiye’nin her yerindeki Ekmek satış fiyatlarını saptadım saatlerce emek vererek.. Hiçbir yerde aynı gramajda 1,5 TL’ye satılan Ekmek görmeyince Şırnak valiliğine durumu bildireyim diye düşündüm ve vazgeçtim. Aslında başvurmalıydım. Hatalı olduğumu belirterek Şırnak valiliğine iletmeniz temennisinde bulunuyorum…” dedi.
Gerçekten de Türkiye’nin en pahalı Ekmeği Şırnak ilimizin Hesta kaplıcasında diyerek hemşerimizin temennisini Şırnak Valiliğinin takdirlerine sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN